Podobnie jak w ubiegłym roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uruchomił projekt świątecznego poradnictwa dla konsumentów i opublikował listę organizacji konsumenckich, które w okresie świątecznym będą udzielać bezpłatnych porad.  Grudzień to miesiąc, w  którym możemy zaobserwować zwiększającą się liczbę zakupów robionych pod wpływem chwili i kuszących promocji.  Fundacja Konsumentów chcąc odpowiedzieć na tak duże zapotrzebowanie uruchomiła formularz porad on-line (gdzie czas oczekiwania na odpowiedź wynosi 24 godziny) oraz  dyżuruje w dni powszednie i weekendy na stoiskach mobilnych w wybranych supermarketach w  17 miastach.

 

  1.  Federacja Konsumentów - poradnictwo bezpośrednie w supermarketach i on-line na profilu na Facebooku.
  2.  Fundacja Konsumentów - poradnictwo za pomocą formularza on-line.
  3.  Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji, Innowacji i Rozwoju Społecznego „DEXTRUM” - poradnictwo bezpośrednie w kamperach.
  4.  Fundacja Edukacji Prawnej Prawo i Ja - wykłady dla seniorów w sanatoriach i dyżur on-line na stronie organizacji.
  5.  Centrum Edukacji i Wsparcia RES-GEST - poradnictwo dla osób niesłyszących - filmiki o tematyce konsumenckiej oraz dyżur on-line

 

Podstawową ideą akcji jest szybkie dostarcie do konsumentów  w miejscach, w których robią zakupy. Z pomocy prawnej można skorzystać codziennie w godzinach 9:00 - 17:00 w specjalnie przystosowanych kamperach. Ponadto, prawnicy Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji, Innowacji i Rozwoju Społecznego "DEXTRUM" będą obecni w 13 miastach na terenie województwa mazowieckiego i lubelskiego: Białej Podlasce, Chełmnie, Hrubieszowie, Jabłonnie, Lubartowie, Łukowie, Mławie, Puławach, Radomiu, Siedlcach, Świdniku i Zamościu. 

 

Pomoc prawna dla seniorów! 

Fundacja Edukacji Prawnej Prawo i Ja planuje w połowie grudnia zorganizować wykłady w sanatoriach. Dodatkowo, na stronie organizacji pełniony będzie dyżur online dla seniorów. 

Twoja opinia się liczy!

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Nie czekaj, aż wyprzedzi Cię konkurencja - dołącz do programu

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem