Podsumowanie roku 2018 okiem Portalu Jakości Obsługi

Mijający rok przejdzie do historii w polskim handlu detalicznym. Od tego roku, w większość niedziel nie mogliśmy zrobić zakupów,  sklepy Piotr i Paweł przechodziły duże kłopoty finansowe,  a z polskiego rynku zniknęły niektóre duże sieciówki takie, jak ALDO czy Próchnik. 

Sprawdź, jakie zmiany przyniósł mijający rok. 

 

STYCZEŃ

1.  Firma ALDI wprowadziła nowy koncept wizualny o nazwie ANIKo, który ma za zadanie pomóc klientom w bardziej intuicyjnych zakupach.  

2.  Prezydent podpisał nowelizację ustawy, która wprowadza m.in. możliwość ograniczenia przez samorządy nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach i precyzuje zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych.

3.  Płatne torby foliowe – w życie wchodzi ustawa, która nakłada na klientów sklepów obowiązek płacenia za lekkie torby foliowe o grubości do 50 mikrometrów.

4. Eobuwie otwiera pierwszy sklep stacjonarny we Wrocławiu. 

 

LUTY

 1. Poczta Polska chwali się nową funkcjonalnością – odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich przesyłkę. Nowe rozwiązanie umożliwia klientowi kontakt z kurierem i zwiększa komfort obsługi.

2. Solarium nie dla każdego. W życie wchodzą przepisy mówiące o tym, że osoby, które nie ukończyły 18 lat, nie mogą korzystać z solarium. Obowiązkowe stały się również ostrzeżenia, informujące o ryzyku zachorowania na nowotwory skóry. 

 

MARZEC

1. Gala Gwiazd Jakości Obsługi i wyróżnienie najprzyjaźniejszych firm w Polsce

2. Wejście w życie ustawy o zakazie handlu w niedziele. Pierwszą niedzielą z zakazem handlu był 11 marca, a w całym roku było aż 24 takich dni.

3. Otwarcie pierwszego sklepu Xiaomi w Polsce. 

 

KWIECIEŃ

1. Kaufland dołącza do grona partnerów PAYBACKK. Od 26 kwietnia klienci marketów Kaufland, mogą zbierać punkty PAYBACK i „płacić” nimi za zakupy lub wymieniać na nagrody.  

2. Aldo zamyka swoje sklepy w Polsce. Sieciówka znana z dużego wyboru butów, torebek czy akcesoriów na dobre znika z Polskiego rynku, a fani marki mogą liczyć jedynie na sprzedaż internetową m.in. na Zalando. 

 

MAJ

1. W życie wchodzi ustawa o ochronie danych osobowych, powołanie Urzędu Ochrony Danych Osobowych w miejsce Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych oraz skrócenie postępowań dotyczących naruszeń danych osobowych.

2. Sklep internetowy JULA.  Klienci w całej Polsce mają możliwość dokonania zakupów online. W ofercie sklepu znalazło się ponad 10.000 produktów, w tym produkty wielkogabarytowe. 

3. Sklepy Saturn zmieniają barwy na MediaMarkt i znikają z rynku. 

 

CZERWIEC

  1. Płatności w Apple Pay w sklepach Kaufland. Klienci sieci Kaufland posiadający iPhony z technologią NFC lub zegarki Apple Watch mogą płacić za zakupy za pośrednictwem Apple Pay. Wystarczy dodać swoją kartę Mastercard lub Maestro do wirtualnego portfela. 
  2. Pierwsze Mistrzostwa Jakości Obsługi. 

 

LIPIEC

1. Biedronka otwiera swój pierwszy Outlet w Poznaniu przy ul. 28 czerwca 1956 r. Klienci mogą znaleźć tam m.in. produkty przemysłowe marek Hykker, Smukee, Hoffen, Gardenic, czyli sprzęt RTV i AGD, artykuły wyposażenia wnętrz, akcesoria do ogrodów oraz chemię gospodarczą i kosmetyki w atrakcyjnych cenach niż w sklepach regularnych.

2. Sklep internetowy Peek & Cloppenburg w Polsce. Na platformie zakupowej klienci mogą znaleźć ponad 300 marek z całego świata, a także produkty ekskluzywne, które są wyłącznie dostępne na stronie oraz większy asortyment obuwia niż w sklepach stacjonarnych.  

 

SIERPIEŃ

1. Sieć perfumerii Douglas zaprezentowała swoje nowe logo. 

2. Zalando i Answear mają nową konkurencję - sklep modowy About You wchodzi na polski rynek. 

 

WRZESIEŃ 

1. Carrefour rozpoczyna wdrożenie programu ACT FOR FOOD dotyczącego konkretnych działań na rzecz lepszego jedzenia, smaku i wartości oraz uruchamia usługę Click&collect w sklepach osiedlowych. Dzięki tej usłudze klient ma możliwość odbioru produktów niespożywczych zamówionych na platformie Carrefour.pl, nie tylko w hipermarketach i supermarketach sieci, ale również w wybranych sklepach osiedlowych w Warszawie.

2. Jeronimo Martins Polska przejmuje niektóre placówki sklepów Piotr i Paweł. 

3. Bank Zachodni WBK zmienia nazwę na Santander Bank Polska SA.

 

PAŹDZIERNIK

1. Żabka Polska zaprezentowała nowy koncept „Sklep jutra”.  Format ma wykorzystywać szereg rozwiązań dotyczących logistyki, zarządzania dostępnością produktów oraz samego procesu zakupów. Nowe rozwiązanie wejdzie w życie na początku nowego roku.  

 

LISTOPAD

1. Dotychczasowi klienci Deutsche Bank Polska stanęli się automatycznie klientami Santander Bank Polska SA. 

2. Mieszkańcy dzielnicy Targówek w Warszawie mogą zamówić sobie jedzenie z restauracji IKEA do domu. Zamówienia dokonywać można w serwisie Pyszne.pl, online i za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

3. Salony Próchnika zostały zamknięte. Marka sprzedaje już tylko przez Internet.

4. Uruchomienie nowego portalu Jakości Obsługi! 

 

GRUDZIEŃ

1. Costa Coffee i Huawei podejmują współpracę. Od 17 grudnia klienci czterech warszawskich kawiarni Costa Coffee będą mogli poznać nowe rozwiązania w smartfonach i tabletach Huawei. W kawiarniach zostały przygotowane specjalne stoliki ekspozycyjne z urządzeniami Huawei.

2. Pierwszy, historyczny sklep Piotra i Pawła w Poznaniu zamknięty. Jest to efekt restrukturyzacji całej sieci sklepów, która od początku roku ma poważne problemy.

Twoja opinia się liczy!

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Nie czekaj, aż wyprzedzi Cię konkurencja - dołącz do programu

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem