W sklepach Lidl można płacić już BLIKIEM. 

Od 1 grudnia za zakupy zrobione w sklepach Lidl, możemy zapłacić BLIKIEM. Jest to kolejna sieć handlowa, która udostępnia lokalny system płatności mobilnych.  Wcześniej takie rozwiązanie wprowadziła Biedronka, sieci sklepów Auchan czy Żabka.  

BLIK to sposób płatności dostępny w aplikacji mobilnej takich banków jak: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, Credit Agricole, PKO Bank Polski, Getin Bank, Orange Finanse, Raiffeisen Polbank, Bank Pekao SA czy T-Mobile Usługi Bankowe. Umożliwia dokonanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych, wypłatę gotówki czy wykonanie natychmiastowego przelewu pomiędzy klientami różnych banków za pomocą 9-cio cyfrowego kodu. 

 

Jak działa BLIK?

Platnosc-w-kasie-sklepu-2-1Platnosc-w-kasie-sklepu-2-2Platnosc-w-kasie-sklepu-2-3Platnosc-w-kasie-sklepu-2-4
Poinformuj sprzedawcę, że chcesz zapłacić BLIKIEM.Uruchom aplikację banku w telefonie i wyświetl kod BLIK.Przepisz kod BLIK na terminalu i potwierdź zielonym przyciskiem. Potwierdź transakcję PINem. 

 

Według badań CBOS, w 2017 roku, już 92% Polaków używało telefonów komórkowych. Od stycznia do końca września 2018 r. użytkownicy skorzystali z BLIK-a już ponad 57 milionów razy. 

 

Twoja opinia się liczy!

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Nie czekaj, aż wyprzedzi Cię konkurencja - dołącz do programu

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem