Bricomarche

( 2.71 )

Opinie (1352)

- personel nie ma wiedzy na temat rzeczy znajdujących się w sklepie, nie wiedzą gdzie co leży i czy coś takiego w ogóle jest - od czasu poproszenia personel o pomoc do czasu kiedy sie zjawi mija nawet kilkanaście minut - personel nie jest miły dla klientów i źle zorganizowany - ceny przy kasie okazują się inne niż piszą pod produktami na półkach - w sklepie często jest bałagan i brakuje towaru na półkach

Bardzo fajny sklep

Bardzo fajny sklep, dużo towarów jednak obsługa pozostawia wiele do życzenia i jest mało kompetentna. Niektórzy nie mają pojęcia o towarach na regałach, którymi się opiekują!

Wyjątkowo męcząca wizyta na zakupach

Wyjątkowo męcząca wizyta na zakupach. W sklepie sporo poprzestawiano, ale żadnych informacji co gdzie znaleźć nie ma, a spotkanie pracownika praktycznie niemożliwe. Jak by tam nikt nie pracował. 10 minut czekałem przy dziale z farbami, po czym przyszła pani w zastępstwie koleżanki i niewiele umiała pomóc. Przy kasie też tragedia, bo chociaż płatność kartą widnieje na obu kasach, to płacić można tylko w jednej kasie. Na drugie naklejona mała kartka ksero, zarzucona jakąś wystawką starego towaru. Kasjerka obsługuje i kasę i mikrofon. Dokonanie zapłaty wymagało dużo cierpliwości. Ogólnie strasznie.

Wczoraj postanowiłam uzupełnić pewne braki w wyposażeniu

Wczoraj postanowiłam uzupełnić pewne braki w wyposażeniu mojego niedawno kupionego samochodu, w związku z tym udałam się do pobliskiego bricomarche. Ten sklep przyciąga mnie przede wszystkim tym, że jest tam wszystko dobrze poukładane. Akcesoria samochodowe w jednym miejscu, sanitarne w drugim. Nie trzeba chodzić po całym sklepie,żeby znaleźć akurat tę rzecz, po którą się przyszło. Obsługa też nie budzi zastrzeżeń. Nawet jeśli pracownika obsługującego dany dział nie ma w tej chwili na stanowisku to zaraz jest przywoływany przez mikrofon, przec co klient nie musi długo czekać. Sklep aprócz tego jest czysty i schludny, na półkach nie ma bałaganu i łatwo jest znaleźć cene poczukiwanego produktu. Minusem może być fakt, iż czynna była tylko jedna kasa ale myślę, że nie jest to aż tak duży problem zwłaszcza, że kolejki są w miarę szybko rozładowywane. Polecam zakupy w bricomarche, bo ceny zwłaszcza produktów samochodowych są również konkurencyjne.

Udałam się Bricomarche w celu zakupu dywanu

Udałam się Bricomarche w celu zakupu dywanu. Dywany zawieszone były na rolkach, które można było dowolnie przestawiać. Niektóre mniejsze dywany ułożone były płasko. Przeglądając dywany, niestety nie na wszystkich dywanach znalazły się metki informujące o cenie, rozmiarze, materialne z którego jest wykonany. Taka informacja to podstawa. Z pewnością ułatwi klientowi wybór dywanu, który mu odpowiada. Dostęp do metek na dywanach, które wisiały był utrudniony. Trzeba było przesunąć dywan, co nie było łatwe i dostać się na drugi koniec dywanu. Proponowałabym, aby tego typu informacje umieszczone były w miejsca bardziej dostępnych dla Klienta. Udałam się informacji w celu poproszenia kogoś na dywany. Zapytałam o największy dywan jaki mają na stanie. Okazało się, że jest to dywan 2x3. Od razu udzielono mi informacji o jakości dywanów, firmie, która je produkuje. Dowiedziałam się, że nie byłoby problemu jakbym chciała dywan na zamówienie o interesujących mnie wymiarach. Ekspedientka pokazała mi katalog, powiedziała, że można też złożyć zamówienie przez internet i u nich oraz, że sama też mogę zaprojektować dywan. Miała małe problemu z odszukaniem katalogu. Ja sama go Czas oczekiwania na taki dywan do około 2 tygodnie oraz cena jest proporcjonalna do m2 dywanu. Ekspedientka musiała odejść na chwilę. Poprosiła, aby się zastanowiła i powiedziała gdzie można ja znaleźć. Po namyśle zdecydowałam się na dywan. Niestety nie było jej w miejscu przez nią wskazanym. Udałam się zatem ponownie do informacji. Zaraz jak tylko została wywołana ekspedientka pojawiła się. Wybrałam dywan, który był dostępny w sklepie. Został szybko ściągnięty i zaniesiony do kasy. Jestem zadowolona z zakupu i obsługi.

W związku z dobiegającymi końca pracami remontowymi w

W związku z dobiegającymi końca pracami remontowymi w mieszkaniu, udałem się do Marketu "BRICOMARCHE" w celu zakupienia niezbędnych artykułów do robót wykończeniowych. Takimi niezbędnymi artykułami były m.in.: silikon, akcesoria łazienkowe, akcesoria meblowe. Już na wstępie poprosiłem pracownika (mężczyzna ok. 30l, blondyn, firmowe ubranie) aby wskazał mi miejsce, gdzie mógłbym zaopatrzyć się w silikon. Zaprowadził mnie osobiście do odpowiedniego działu i pomógł odnaleźć poszukiwany przeze mnie artykuł. Następnie udał się dalej ze mną aby udzielić pomocy w doborze umywalki. Udzielił fachowej porady co do wymiarów oraz jakości poszczegółnych towarów, dzięki czemu mogliśmy dokonać udanego zakupu. W celu zakupu kolejnych rzeczy skierowano nas do sympatycznej pani (wiek około 25 lat, brunetka o ujmującym uśmiechu... zdaje się, że miała na imię Iza). Pani z anielską cierpliwością doradzała nam przy zakupie akcesoriów łazienkowych, pomimo naszego niezdecydowania (mojego i małżonki). Z pośród wielu, naprawdę ciekawych artykułów (mydelniczki, dozowniki do mydła, kubki i podstawki do szczoteczek, szczotki klozetowe, póleczki łazienkowe, różnego rodzaju wieszaki, pojemniki kosmetyczne) udało się nam skompletować wszystko co zaplanowaliśmy kupić. Muszę przyznać, że personel marketu spisał się naprawdę wzorowo. Dzięki ich pomocy, uprzejmości, kompetencji i cierpliwości (zakupy z powodu naszego niezdecydowania trwały 80 min.) było naprawdę przyjemnie kupować.

Próba zakupu urządzeń sanitarnych

Próba zakupu urządzeń sanitarnych (biały osprzęt do łazienki) oraz listw wykończeniowych do płytek zakończyła się fiaskiem, gdyż nikt z personelu nie potrafił fachowo doradzić, poza tym nie było osoby, która mogła udzielić konkretnej informacji. Trzy osoby poproszone o pomocy nie chciały (z braku kompetencji albo odpowiedzialności) jej udzielić. Jakość towaru, cene i szeroki asortyment produktów oceniam bardzo dobrze. Czas obsługi (wystarczy, że musiałem czekać ok. 20 min na osobę, która miała chęć zająć się moją osobą). Wygląd miejsca obsługi bardzo dobry

Bricomarche jest marketem budowlanym na małą skalę

Bricomarche jest marketem budowlanym na małą skalę. Na niewielkiej powierzchni można znaleźć wszystkie działy dotyczące domu i ogrodu. Ponieważ jednak brakuje miejsca asortyment jest ułożony we wszystkich możliwych miejscach i klienci zmuszeni są do przepychania się pomiędzy działami. Czasami wręcz tłum ludzi wymusza ruch jednokierunkowy. Natomiast poruszanie się po sklepie z dzieckiem w wózku jest wręcz niemożliwe. W porównaniu z innymi marketami tego typu Bricomarche jest konkurencyjne pod względem oferty cenowej, ale nie bogactwa asortymentu. Nie można za bardzo także liczyć na pomoc personelu, ponieważ oprócz znajomości rozkładu towaru nie są w stanie nam w niczym doradzić. Ponieważ panuje tu nieopisana wręcz ciasnota wnętrze sprawia wrażenie niezorganizowanego i brudnego. Na pewno też ciężko jest zadbać o porządek w takich warunkach. Jest to raczej sklep osiedlowy tyle, że na większą skalę.

Stoisko z okapami

Stoisko z okapami - chciałam kupić okap kuchenny...poprosiłam panią z obsługi o pomoc. Niestety okapów nie było na stanie, ale pani była tak miła, że zaproponowała okap z wystawki za niższa cenę. Mimo, że nie kupiłam, to zrobiło mi się bardzo miło, że obsługa troszczy się o klienta i stara sie pomóc. I do tego muzyczka w sklepie...relaks nawet w sklepie budowlanym :)

Duży parking umożliwia podjazd i zaparkowanie nawet

Duży parking umożliwia podjazd i zaparkowanie nawet samochodu ciężarowego. Przed sklepem i w środku porządek. Na dworze około 30oC. W sklepie również daje się we znaki ta temperatura, jest gorąco. Wielu pracowników ubranych w firmowe stroje obsługuje klientów, fachowo doradzając określone produkty. Jest duży asortyment produktów niezbędnych do remontu i utrzymania domu. Przy kasach klienci bardzo sprawnie i grzecznie obsługiwani.

Jestem zainteresowany zakupem klimatyzatora

Jestem zainteresowany zakupem klimatyzatora - split. Kilku krążących po sklepie sprzedawców. Żaden nie podchodzi - mimo widocznych oznak, że jestem zainteresowany konsultacją. Proszę o pomoc jednego z panów i bezzwłocznie ja otrzymuję. Informacje świadczą o jego dużej wiedzy. Żongluje danymi technicznymi, porównaniami i cenami. Dla nie zorientowanego - czarna magia. Dobrze, że mam nieco wiedzy w tym temacie. Na zakończenie informuje, że dysponuje danymi montera i serwisant urządzeń klimatyzacyjnych.. "Przypadkowo" ma przy sobie jego wizytówkę. Cena usługi, jest 20% niższa od obowiązujących na rynku. Pełna satysfakcja.

Uwzględniając ilość i rodzaj asortymentu który oferuje

Uwzględniając ilość i rodzaj asortymentu który oferuje sklep zdecydowanie przydało by się więcej powierzchni handlowej. Często z trudem można się minąć między regałami. Obsługa bardzo kompetentna, zawsze na miejscy gotowa do pomocy – tu duży plus.

Podczas wejścia do sklepu zauważyłam wiekszość personelu

Podczas wejścia do sklepu zauważyłam wiekszość personelu stojącego przy tzw.informacji obserwujących klientów wchodzących po zakupy oraz poddanych głośnej rozmowie na tematy prywatne, na sklepie prosząc o pomoc w znalezieniu towaru nie ma zainteresowania przez personel aby ułatwic klientowi znalezienie go,Sklep zaciśniety towarem tak że nie mozna rozróżnic jaka cena jest do danego towaru podporządkowana,obsługa przy kasie bardziej zainteresowana rozmową z drugim pracownikiem niżkompetentną obsługą klienta.Podczas wyjścia klient czuje sie jak pod obstrzałem reszty pracowników ktorzy stoją dalej przy informacji.

Do marketu udałem się z zamiarem zakupu określonych

Do marketu udałem się z zamiarem zakupu określonych specjalistycznych produktów. Po wybraniu konkretnego produktu, który musiał być odmierzony i wydany przez obsługę stoiska zwróciłem się do Pani, która wypakowywała niedaleko towary na półkę. Pani natychmiast zostawiła swoją pracę i udała się do miejsca wydania tego produktu. Bardzo sprawnie i grzecznie mnie obsługując, zapakowała i wydała kwitek do przedstawienia w kasie. Kolejne produkty wybrałem z półki. Przechodząc po sklepie dało się zauważyć porządek w każdym tego słowa znaczeniu, Wszystkie produkty ładnie ułożone na regałach. Przy kasach klienci obsługiwani sprawnie. Po wyjściu ze sklepu również widać porządek.

Obserwacja dotyczy sklepu Brico Marche

Obserwacja dotyczy sklepu Brico Marche, w którym klienci robiąc zakupy często narzekają na brak kompetencji pracowników. Ten brak kompetencji zawodowych jest skutkiem częstej wymiany kadry pracowniczej przez szefostwo co za tym idzie, że bardzo trudno znaleźć tam fachowca, który będzie potrafił nam pomóc w wyborze np. odpowiedniej farby i pędzla lub wałka. Z obserwacji niniejszej wynika, że personel pracowniczy nie przykłada sie do swojej pracy ponieważ szefostwo wymaga niekiedy uniwersalności pracownika aż za nadto, chodzi tu głównie o wynagrodzenie. Wypłaty tam są minimalne a za nadgodziny nie zawsze sie płaci. Do czego zmierzam, otóż gdyby pracownicy byli bardziej szanowani i odpowiednio wynagradzani na pewno by się masowo z tej firmy nie zwalniali. Do dziś są potrzebni tam pracownicy ale na miasto ponad czterdziestotysięczne nikt już tam nie chce pracować. Polak nie lubi być wykorzystywany! Związku z tym, że co rusz jest nowy personel to organizacja i czas obsługi klienta jest dwu- a nawet trzykrotnie wydłużony, ponieważ zanim nowy pracownik zapozna się co ma być z czym i do czego to się zwalnia i przychodzi nowy i tak w kółko.

Pan z obłsugi klienta w dziale wykończeń wnętrza po zadaniu

Pan z obłsugi klienta w dziale wykończeń wnętrza po zadaniu pytania czy jest dany towar (zestaw montażowy do paneli) w sklepie jeśli tak to gdzie się go znajdzie upiera się że coś takiego w ogóle nie istnieje. Dopiero po poproszeniu o rozmowę z kierownikiem pan stwierdził iż nie ma u nich takiego zestawu a ja zostałem przeproszony. Mimo to do dziś nie jestem pewien czy się tam nie znajduje. Jest to niemiła sytuacja która odrzuca ludzi od sklepu. Natomiast plusuje pan/i kasjer/ka - miła i szybka obsługa, brak dużych kolejek.

Market znajduje się blisko mojego miejsca zamieszkania

Market znajduje się blisko mojego miejsca zamieszkania, więc bywam tam często. Sklep posiada bogatą ofertę towarową. Wybrane artykuły można łatwo odnaleźć, a w przypadku trudności pracownicy zawsze chętnie służą pomocą i fachową radą. Ponadto w dyrekcji marketu są ludzie o wielkich sercach- gdy zwróciłam się z prośbą o nieodpłatne przekazanie dla specjalnego ośrodka szkolno- wychowawczego osprzętu do akwarium, w jednej chwili otrzymałam dobrej jakości filtr oraz grzałkę z termostatem.

W piątek 22 maja o godzinie 18

W piątek 22 maja o godzinie 18.00 wybrałam się do marketu Bricomarche. Parking przed sklepem był zadbany, a we wnętrzu sklepu też nie było się na co uskarżać. Panował porządek, podłogi były czyste a asortyment na półkach poukładany. Bez problemu znalazłam potrzebne rzeczy i od razu udałam się do kasy, gdzie znajdowała się bardzo miła pani. Miała krótkie jasne włosy a ubrana była w strój służbowy. Zostałam przywitana i pożegnana z uśmiechem na twarzy. Z wizyty jestem bardzo zadowolona. Obsługa przy kasie była bardzo sprawna bez zbędnego przedłużania.

Tego pięknego dnia wybrałem się na małe zakupy

Tego pięknego dnia wybrałem się na małe zakupy, obecnie mam mały remont w domku i zepsuła mi się wiertarka. Więc wybrałem się na zakupy do pobliskiego marketu w celu zakupu wiertarki. W pierwszym momencie rzuciła mi się w oczy za przystępną cenę pewna wiertarka renomowanej firmy .Od razu pomyślałem muszę ją kupić , ale nie widzę ceny więc poprosiłem Pracownika o małą pomoc .Proszę Pana w jakiej cenie ten produkt? Pracownik przeglądał opakowanie patrzy tu i tam poszedł do informatyka obszedł wszystkich na koniec powiedział mi żebym przyszedł za miesiąc bo nikt nie wie jaka jest cena. A mój remont dalej stoi w punkcie zerowym pozdrawiam

Kasjerki są bardzo niemiłe

Kasjerki są bardzo niemiłe. Robią łaskę, że w ogóle Cię obsługują. W sklepie jest bardzo dużo pracowników, jednak na jakąkolwiek pomoc trzeba czekać bardzo długo, po czym, również jest ona udziela z wielką łaską. Najczęściej jest otwarta jedna kasa, a w sklepie są co najmniej 3.

Odwiedzałeś ostatnio Bricomarche?

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Podobne firmy w okolicy

Castorama

(4.04 )

Grupa PSB

(5.00 )

Grupa SBS

(1.09 )

Poradnik jakości obsługi

Jaki bank wybrać? RANKING najlepiej ocenianych banków!

W jakim banku założyć konto? W którym najlepiej wziąć kredyt? Gdzie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu otrzymacie pomoc od profesjonalistów? Przedstawiamy nasz ranking najlepiej ocenianych banków na portalu jakoscobslugi.pl!

Gdzie robić zakupy? RANKING najlepiej ocenianych supermarketów!

Gdzie najlepiej wybrać się na zakupy? W którym sklepie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu znajdziecie produkty i skorzystacie z ciekawych promocji? Sprawdźcie nasz ranking najlepiej ocenianych supermarketów na portalu jakoscobslugi.pl!  

RANKING Najlepiej oceniane cukiernie i piekarnie

Sprawdź ranking najlepszych cukierni. Poniższe firmy otrzymały najlepsze opine na portalu Jakości Obsługi.Do rankingu zakwalifikowały się tylko te firmy, które miały więcej niż 10 opinii.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem