Pieniński Park Narodowy

( 5.00 )

Opinie (1)

Obserwacja dotyczy części Pienińskiego Parku Narodowego

Obserwacja dotyczy części Pienińskiego Parku Narodowego, która znajduje się w okolicach Czorsztyna, na Jeziorem Czorsztyńskim, zorganizowanej dla chętnych/ciekawych historii zamku Wronin w Czorsztynie, nad Doliną Dunajca. To super zorganizowane miejsce, głównie dla zwiedzających zamek w Czorsztynie. To chyba, jedno z niewielu miejsc w kraju, gdzie dba się o zadowolenie turysty. Zorganizowany parking, u podnóża zamku jest bezpłatny przez pierwsze dwie godziny, dla zwiedzających zamek, a cena biletu na zamek – tylko 5 zł. Parkingowy, postawny, grzeczny, przyjemny w kontakcie słownym pan, pilnował porządku, tu nikt z przyjezdnych nie zostawił samochodu, gdzie mu pasowało. Wiele zamków i parków zwiedziłam, dotąd takiej opcji nie było, zawsze kasowano bezlitośnie. Nieopodal parkingu mieści się przystań, warto popływać po jeziorze czorsztyńskim, aż do podnóża Zamku w Nidzicy i z powrotem, to odpręża. Tu można trafić na rzadkie, chronione gatunki roślin, a Niepylak Apollo jest wiele cudniejszy niż na obrazku. Zwiedzając zamek, warto też wypuścić się na górskie ścieżki parku, posiedzieć na powalonym konarze drzewa czy wystającym głazie, napawać się powietrzem tatrzańskiego klimatu, oderwać się od codzienności. Ja lubię takie klimaty, więc byłam zachwycona. Choć był to nasz, tylko 1-dniowy wypad, należał do bardzo udanych. Choć Pieniński Park jest miejscem chronionym, małą szyszkę sobie wzięłam. Jeszcze wrócimy w Pieniny, inne miejsca, zapewne też są piękne, okolice Czorsztyna to tylko obrzeże tego parku.

Odwiedzałeś ostatnio Pieniński Park Narodowy?

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Podobne firmy w okolicy

Firma Turystyczno-Handlowa REMUS

(1.50 )

Tatrzański Park Narodowy

(4.00 )

Rezerwat Archeologiczny "Kaliski Gród Piastów"

(4.50 )

Poradnik jakości obsługi

Siła! Moc! Energia! Czyli ranking TOP 8 siłowni

 Chcielibyście zacząć przygodę ze sportem, ale nie wiecie, który klub fitness wybrać? A może szukacie nowego miejsca, by złapać formę na lato? Sprawdźcie ranking TOP 8 siłowni na portalu jakoscobslugi.pl i ruszajcie na trening!

Jaki bank wybrać? RANKING najlepiej ocenianych banków!

W jakim banku założyć konto? W którym najlepiej wziąć kredyt? Gdzie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu otrzymacie pomoc od profesjonalistów? Przedstawiamy nasz ranking najlepiej ocenianych banków na portalu jakoscobslugi.pl!

Gdzie robić zakupy? RANKING najlepiej ocenianych supermarketów!

Gdzie najlepiej wybrać się na zakupy? W którym sklepie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu znajdziecie produkty i skorzystacie z ciekawych promocji? Sprawdźcie nasz ranking najlepiej ocenianych supermarketów na portalu jakoscobslugi.pl!  

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem