Vision Express

( 3.16 )

Opinie (537)

Salon optyczny

Podejrzewałam u siebie wadę wzroku. Udałam się do salonu optycznego Vision Express. Spotkałam się z fachową obsługą ze strony lekarza okulisty oraz doradcy. Wybrałam piękne okulary a moje oczy się już nie męczą. Profesjonalizm w każdej postaci.

Dobrane oprawki oraz dokładnie wykonane badanie wzroku

Szukałem okularów korekcyjnych dla siebie – u mnie, w przypadku wyboru tego typu rzeczy jak okulary, które mają służyć na dłużej, wtedy to nie jest jednorazowa wizyta w salonie optycznym, a raczej wielokrotne wizyty, gdzie zastanawiam się nad danymi oprawkami. Po jakimś pół roku czasu od mojej pierwszej wizyty w Salonie Vision Express, gdzie w między czasie odwiedzałem również inne salony optyczne, wróciłem na kolejną, drugą wizytę – nie mam dużej wady wzroku stąd też brak mojego pośpiechu w wyborze oprawki. Stanąłem przy wystawie z oprawkami i po chwili doradca do mnie podszedł i zainicjował rozmowę słowami, które wskazały, że kojarzył mnie z wizyty sprzed pół roku: „i jak, zdecydował się Pan już na któreś oprawki?” - Byłem niesamowicie zdziwiony, że doradca mnie pamiętał z mojej wcześniejszej wizyty sprzed tak długiego okresu czasu, co mu zakomunikowałem. Wtedy doradca nawiązał do mojej ostatniej wizyty wspominając jak rozmawialiśmy na konkretny temat i uzasadnił po czym mnie zapamiętał. Miałem już wytypowaną oprawkę wcześniej wybraną z doradcą – doradca pomógł mi poszukać również innych oprawek do porównania, gdzie wskazywał przy każdym modelu dlaczego pasuje do mojej twarzy lub gdy nie pasował, argumentował to, że dana oprawka jest za szeroka czy za daleko od policzków odstaje itp. Porobiłem zdjęcia swojej twarzy w różnych modelach oprawek, które mi zaproponował doradca. Po powrocie do domu pytałem o opinię swoich znajomych nt. zdjęć mojej twarzy w oprawkach, które wybrał mi doradca. Doradca nie mylił się co do dopasowania oprawek do mojej twarzy! Znajomi potwierdzali, że oprawki dobrze na mnie wyglądają. Gdy już byłem zdecydowany na zakup konkretnych oprawek, wróciłem do salonu Vision Express dokonać badania wzroku w gabinecie specjalisty, który to znajduje się w w/w salonie. Po zakomunikowaniu doradcy, że umówiłem się na wizytę w gabinecie specjalistycznym na badanie wzroku, doradca poszedł do gabinetu, gdzie następnie wyszedł po mnie specjalista i przywitał mnie uściśnięciem ręki i zaprosił do swojego gabinetu. Gdy specjalista przeprowadzał badanie wzroku czułem, że chce dokładnie dopasować korekcję do mojej wady wzroku oraz że czas, który na to przeznacza nie ma narzuconego limitu. Pomimo mojej małej wady wzroku i mojego zwlekania z kupnem okularów, gdzie myślałem, że mam dobry wzrok – teraz czuję ile przez ten czas straciłem nie mając wtedy super dokładnego i ostrego obrazu, który teraz mam nosząc okulary dobrze dopasowane pod każdym względem!

Wspaniała i profesjonalna obsługa

Chciałam wybrać okulary. Wybrałam się do salonu Vision Express. Na początku zaproszona zostałam do gabinetu i optometrystka zbadała mi wzrok. Okazało się, że muszę nosić okulary. Później specjalista pomógł mi wybrać okulary oraz szkła. Jestem pod wrażeniem miłej i wysoce profesjonalnej obsługi klienta.

Tak sobie

Pracownicy szybko zwracają uwagę na klientów. Do minuty czasu doradczyni podeszła z zapytaniem w czym pomóc. Niestety nie zadała zbyt wielu pytań celem zbadania potrzeb. Podobało mi się, że komentowała jak wyglądam w danych oprawkach (czy dobrze, czy źle). Lekarz bada szybko i sprawnie. Nie dopytuje o dodatkowe rzeczy typu ewentualność noszenia soczewek czy do czego potrzebne są okukary. Pracownica niestety trochę mało zdecydowana ale pracuje od niedawna więc ma prawo czuć jeszcze niezdecydowanie. Była miła i grzeczna. Jak ktoś chce załatwić kwestię okularów szybko i sprawnie to polecam.

Stres przy zakładaniu soczewek

Pani, która miała przeprowadzić badanie i nauczyc zakladac soczewki powinna nauczyc sie cierpliwosci. Po nieudanej probie zalozenia przeze mnie soczewek jej poirytowanie dawalo sie we znaki, co jeszcze bardziej mnie stresowalo. Dodatkowo dała mi radę abym obcięła paznokcie jeżeli chce się nauczyć zakładać soczewki (mam LEKKO wychodzące za opuszek paznokcie). Gdyby nie miły pan który obsługiwał na kasie ocena byłaby zdecydowanie niższa, dlatego co do badania w tym miejscu trzeba podjesc z dystansem!!!

Super!

Profesjonalna obsługa zarówno ze strony doradcy jak i optometrysty. Doradca najpierw szczegółowo wypytuje o to czego klient szuka by zaproponować odpowiednie oprawki. Za każdym razem ocebia efekt, mówi jeśli oprawki nie pasują. Sam informuje o możliwości rabatu, ubezpieczeniu, praktycznie nie trseba o bic pytać bo wszystko się wie. Optometrystka to osoba kompetentna, szczegółowo dobiera szkla, profesjonalnie sprawdza wzrok w oparciu o różne warianty szkieł. Warto!

Nr usługi 164452

Zamówiłem okulary do czytania +2 i +2,5 w dniu 8- 03-2019 z terminem wykonalności do 25-03 2019 dziś jest 29-03-2019 i do tej pory ich nie otrzymalem mimo ze dowiadywałem sie czy są gotowe nikt nie udzielił informacji kiedy będą gotowe. To jest leceważenie klienta .

Dno

Kiedy mój wzrok zaczął się pogarszać zgłosiłem się do toruńskiego Vision Express. Oczywiście zaproponowano mi badanie wzroku, po którym "pani doktor" tradycyjnie oświadczyła, że nie widzi żadnych niepokojących zmian tylko potrzebuję nowych okularów... Niestety nowe okulary za kilkaset złotych nic nie pomogły. Udałem się więc do prawdziwego okulisty. Okazało się, że "pani doktor" z Vision Express nie zauważyła 12mm guza czerniaka w oku. Uważam, że z powodu zwłoki po badaniu w tym miejscu straciłem wzrok w chorym oku. Proponuję podchodzić z dystansem do "badań" przeprowadzanych w takich miejscach.

VE porażka

Nie polecam salonu VE. Obsługa mało taktowna i niekompetentna. Ale do rzeczy. Zaprosili mnie na badanie wzroku. I po badaniu stwierdzili, że powinem mieć okulary do dali i bliży oddzielnie. Z uwagi na mój charakter pracy nie mogę korzystać z dwóch par oddzielnych. Poprosiłem o szkła progresywne, gdyż takie już wcześniej używałem. Okulary, za które zapłaciłem około 1400, nie nadawały się do noszenia. W dali było bardzo dobrze widać ale z bliska musiałem patrzeć na dolną część oprawek aby cokolwiek przeczytać. W trakcie odbioru stwierdziłem, że okulary są złe dobrane i poprosiłem o ich reklamację. Niestety, nie przyjęto mojej reklamacji ponieważ tych okularów jeszcze nie odebrałem. Najpierw musiałem je odebrać, zapłacić, a potem reklamować. Czyli jako klient zostałem zmuszony do kupna wadliwego towaru, gdyż w przeciwnym przypadku przepadła by mi zaliczka. Reklamacja została przyjęta i potwierdzona SMS-em. lecz na tym koniec. Dopiero po trzech miesiącach mojego dzwonienia poinformowali mnie, aby udał po dokonanie "zakończenie" formalności reklamacyjnej. Jakież było moje wielkie zdziwienie gdy w salonie VE poinformowali mnie, że muszę podpisać kolejne zlecenie na nowe okulary i znów muszę czekać około dwóch tygodni. No to jest jakiś absurd. Zrezygnowałem z ich usług i zażądałem zwrotu gotówki. Uff.. mam ich dosyć

Porażka Szkoda nerwów czasu i pieniedzy

Jestem totalnie rozczarowany,zle dobrane szkła do wady wzroku Badanie wzroku to jakaś farsa Pan optometrysta pracuję na archaicznym sprzęcie i powtarza jak wyuczona maszyna formulke,,widzi Pan lepiej gorzej czy bez zmian'' po reklamacji powtórne badanie rowniez zakończone fiaskiem. Nie Polecam szkoda zdrowia !!!

Porażka

Planowałam zakup w salonie vision express. W tym celu umówiłam sie na badanie wzroku w tym salonie. Badanie trwało jakieś 45 minut.. zamiast słowa „badanie" mogłabym użyć określenia „ 45 minut straconego czasu" ponieważ po zbadaniu mojego wzroku stwierdzono, ze na podstawie tego co wykonywano mi przez prawie godzinę, nie mamy możliwości wyrobienia okularów. To jest jakiś żart!? Jechałam 40 km na marne. NIKOMU NIE POLECAM! Szczerze odradzam..

Apokalipsa.

Na początku radzę omijać szerokim łukiem vision express. Proponowane przez vision rabaty i zniżki to ściema. Chciałam kupić same oprawki i szybko okazało się, że rabat przysługuje tylko w przypadku zamówienia w tym salonie do nich szkieł. Ponieważ moje szkła są +3,5 a więc dość grube zaproponowano mi wycieniowanie szkieł o max.25% za kwotę 1200 złotych. Tak więc moje oprawki + szkła 25% cieńsze to kwota ok. 1400 złotych. Oczywiście zrezygnowałam z usług i rabatów w tym salonie. Udałam się więc do innej sieci optyka, gdzie zakupiłam oprawki producenta z USA za kwotę tą samą co w vision po tzw. rabacie oraz zamówiłam szkła wycieniowane o 30% w cenie 840 zł. Zaznaczam, że zamówione szkła mają lepsze parametry od proponowanych w salonie vision. Tak więc zaoszczędziłam 380 złotych. Nie radzę także badać wzroku w vision ekspress. Po badaniu w tym salonie wzroku męża pani "dr" ze szkieł o mocy +0.5 które nosił przepisała mu szkła o mocy +1,75. Mąż oczywiście zbadał wzrok u okulisty zewnętrznego i okazało się że przepisano mu szkła o mocy +1,0. Ten temat zostawiam bez komentarzy bo wnioski nasuwają się same. Pozdrawiam Ola.

Lekarz bada wzrok

W tym punkcie, jedynym jaki znam, badanie wzroku dokonuje lekarz okulista, a nie tak jak wszędzie indziej absolwent kursu przuczajacego do obsługi aparatu badajacego

Najlepszy salon optyczny, z jakim się spotkałam

Obsługa jest na najwyższym poziomie, życzliwa i z dobrym podejściem do klienta. Badanie wzroku zostało wykonane bardzo profesjonalnie, wyniki dobrze wytłumaczone. Ceny również są satysfakcjonujące, często można trafić na atrakcyjne promocje i rabaty. Na odbiór czeka się dosyć długo, ale jesteśmy o tym informowani przy zamawianiu okularów. Natomiast na samą wizytę można umówić się w ten sam dzień, co jest bardzo wygodne. Nie ma się do czego przyczepić, polecam bardzo serdecznie!

Lider w branży? Chyba lider żenady

Lider w branży? Chyba lider żenady. Kupiłem u nich okulary korekcyjne. Po 21 miesiącach zaniosłem je do reklamacji, ponieważ z zewnętrznej strony oprawek zszedł lakier. Kierownik salonu w CH Krokus stwierdził, że to moja wina, bo wg niego mam kwaśne PH i zepsułem lakier. Kiedy przy odwołaniu do reklamacji stwierdziłem, że jak zrzucają na mnie winę to muszą mieć opinie lekarską, że mam kwaśny odczyn skóry to stwierdził, że się awanturuje i on nie będzie załatwiał moich spraw. Zresztą okulary mają 21 miesięcy więc nie odpowiadają za ich stan. Co z tego, że gwarancja ma 24 msc, ich to nie dotyczy. Dodatkowo zgubili paragon jaki zabrali do reklamacji. Okulary przy zwrocie były umazane czymś klejącym i dopiero na wyraźne żądanie zostały wyczyszczone. Jak chcecie kupić dobre okulary to lepiej wybrać każdy inny salon optyczny. Od tych trzymać się z daleka.

Doradczyni nawiązywała bardzo swobodny kontakt z klientem

Doradczyni nawiązywała bardzo swobodny kontakt z klientem, utrzymywała kontakt wzrokowy, uśmiechała się. Była bardzo pomocna przy mierzeniu i wybieraniu oprawek - bardzo szczerze i pewnie mówiła o tym, jak wyglądam w poszczególnych modelach oprawek, a jej oceny pokrywały się z moimi odczuciami. Bardzo dobrze oceniam też panią doktor, która tłumaczy różne kwestie związane ze schorzeniami oczu oraz posługuje się starą zasadą okulistyczną, by dawać jak najmniej korekty minusów (w przeciwieństwie do optometrystów, którzy czasem dają zbyt silną korektę).

Doradczyni bardzo szybko i celnie dobrała ładne oprawki

Doradczyni bardzo szybko i celnie dobrała ładne oprawki. Mówiła w wolny i wyraźny sposób. Zapewniła, że wybór jest bardzo dobry. Kiedy podeszła klientka po odbiór zamówienia, doradczyni przeprosiła mnie i powiedziała, że zaraz do mnie wróci (i tak czekałam w kolejce do badania). Doradczyni cały czas utrzymywała kontakt wzrokowy, mówiła o promocjach i o możliwości ubezpieczenia okularów. Bardzo podobało mi się, że poinformowała, kto będzie wykonywać badanie wzroku, co budowało wrażenie dobrych relacji w firmie.

Odwiedzałeś ostatnio Vision Express?

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Podobne firmy w okolicy

Fielmann

(2.17 )

Twoje Soczewki

(5.00 )

NZOZ NEMEZIS

(5.00 )

Poradnik jakości obsługi

RANKING Najlepiej oceniane szkoły językowe

Sprawdź ranking najlepiej ocenianych szkół językowych na portalu Jakości Obsługi. Poniższe szkoły otrzymały najlepsze opine i najwyższe oceny od użytkowników portalu. Do rankingu zakwalifikowały się tylko te szkoły, które miały więcej niż 10 opinii.

RANKING Najlepsze salony i serwisy motoryzacyjne

Sprawdź ranking najlepszych salonów i serwisów motoryzacyjnych. Poniższe firmy otrzymały najlepsze opine na portalu Jakości Obsługi. Do rankingu zakwalifikowały się tylko te firmy, które miały więcej niż 10 opinii. 

RANKING Najlepiej oceniane cukiernie i piekarnie

Sprawdź ranking najlepszych cukierni. Poniższe firmy otrzymały najlepsze opine na portalu Jakości Obsługi.Do rankingu zakwalifikowały się tylko te firmy, które miały więcej niż 10 opinii.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem