Sphinx

( 3.54 )

Opinie (1244)

Przerost formy nad treścią.

Restauracja usytuowana na Nowym Świecie, z racji dużego ruchu i lokalizacji zaczyna przypominać typowy fastfood, firma zaczyna kierować się w stronę „ilości” wydanych dań, a nie ich jakości. Klient oczekujący po 20minut na paragon, nie wychodzi zadowolony. Popracowałabym nad czystością stolików.

Przerost formy nad treścią.

Restauracja usytuowana na Nowym Świecie, z racji dużego ruchu i lokalizacji zaczyna przypominać typowy fastfood, firma zaczyna kierować się w stronę „ilości” wydanych dań, a nie ich jakości. Klient oczekujący po 20minut na paragon, nie wychodzi zadowolony. Popracowałabym nad czystością stolików.

Nie polecam

To mial byc wyjatkowy wieczor...po ciezkiej podrozy i opoznien lotniczych wybieramy sie na kolacje do Waszej Restauracji.Kelner mily ,obsluga super od samego poczatku... Karta pelna przysmakow -ktore pamietamy .... Wybor padl na steka -argentynskiego rewelacja Jednak drugie danie totalna porazka-shorma na 2 sposoby.....kurczak 4 kawaly i pol talerza czegos co ani w smaku ani w samy wygladzie nie przypominalo zadnego miesa ktore dane mi bylo kiedykolwiek kosztowac...po pierwszej probie wypluty kawalek na talerz...druga osoba nie wierzyla ze az tak nje zjadliwe i po sprobowaniu rowniez wyplula... Kelner po zapytaniu ze nie bardzo to mieso odp..zapytam kucharza.. Wrocil i odpowiada ,ze kucharz zapytal co to jest...i wydal ..nie wie co na talerzu???? Dodal,ze widocznie zla partia miesa przyszla...serio dopiero o 22 doszlo to do kucharza....albo podal sam nie wie co... Zaproponowal kawe o 22:30... Odmowilam... To podajac rachunek poinformowal ze zostalo odjete 25% z dania tj 8zl... A danie 3/4 oddane i rachunek 125zl.. Szkoda...lepsze siedzenie na piwku i orzeszkach w hotelu.. Nie wroce ...

Bardzo miły personel

Bardzo miły personel. Jedzenie bardzo smaczne i szybko podane. Restauracja posiada ofertę (lunch), która jest bardzo korzystna cenowo.

Przebywając na urlopie wszedłem tam zjeść

Przebywając na urlopie wszedłem tam zjeść. Kelner od razu podszedł z kartą i zaproponował wiele możliwości z karty dań. Irytuje mnie jednak wysoka cena za dania, w naszym przypadku zapłaciliśmy za dużą shoarmę około 30 zł( na talerzu mało jedzenia). Pozytywnie oceniam tą restaurację mimo wysokich cen.

W restauracji było czysto

W restauracji było czysto, kelnerzy dbali o miłą atmosferę, lecz niestety nie do końca słuchali. Prosiłam shormę bez zestawu surówek, dostałam z surówkami... Nie miałam czasu na zwracanie dania i na ponowne czekanie na nowe, ponieważ spieszyłam się. Bułeczka dołączona do zestawu lunch niestety była sucha, smakowała, jakby ktoś ją 3 razy odgrzewał.

Wizyta w restauracji Sphinx

Wizyta w restauracji Sphinx.Ogólne wrażenie po wizycie w restauracji pozytywne. Coś co znacznie wpłynęło na opinię o restauracji była obsługa. Na wejściu, mimo tabliczki, żeby poczekać na wskazanie stolika przez kelnera, nikt długo nie przychodził - stolik musieliśmy wybrać sami (na sali były zajęte 4 stoliki). W oczy rzucało się też dużo stolików z brudnymi naczyniami dookoła nas, które pozostały nieuporządkowane do końca mojej wizyty.Zdziwiły mnie również głośne rozmowy kelnerów za barem i regularne popijanie napojów na oczach klientów. Czas obsługi natomiast oceniam dobrze, nie czekaliśmy długo na złożenie zamówienia i posiłek. Był on smaczny, zgodny z zamówieniem, podany w odpowiedniej temperaturze. Niestety kelner nie umiał wiele powiedzieć o napojach z oferty promocyjnej. Poza tym był miły i uprzejmy. Niczym się nie wyróżnił, natomiast spełnił swoją rolę. Ogólne wrażenie dobre, jednak są detale nad którymi można popracować, aby wizyta była lepsza

Jakość obsługi jest w pełni zadowalająca

Jakość obsługi jest w pełni zadowalająca. Kelner był kompetentny i uprzejmy. Potrafił wyjaśnić czym są poszczególne pozycje z menu. Restauracja jest czysta i zadbana.

Po wejściu do restauracji

Po wejściu do restauracji, przywitał mnie kelner. Gdy tylko usiadłam do stolika podał menu. Doradził w wyborze dania. Jedzenie podane dosyć szybko. Kelner zapytał czy smakowało i czy podać coś jeszcze.

Po wejściu do tego miejsca

Po wejściu do tego miejsca, żaden z pracowników nie podszedł i nas nie przywitał. Po dłuższym oczekiwaniu i interwencji ktoś wreszcie podszedł. Jedzenie było smaczne i bez zarzutów. Obsługa natomiast była fatalna. Kelner nie dość, ze był niemiły to nie potrafił odpowiedzieć na pytania dotyczące menu. Wreszcie przy podziale rachunków również miał problem i zrobił to źle.

Bardzo znana sieć restauracji zachęcająca ciekawym menu i

Bardzo znana sieć restauracji zachęcająca ciekawym menu i atrakcyjnym, oryginalnym wnętrzem. W restauracji można korzystać z aplikacji, dzięki której ceny są niższe niż w standardowej karcie. Obsługa bardzo miła, wita i żegna każdego gościa, przy wielu wolnych miejscach nie proponuje stolika, klient sam może wybrać swoje miejsce. Podczas wizyty kelner przychodzi po paru minutach (2-3) po zajęciu miejsca i daje gościom karty. Następnie przychodzi gdy tylko widzi, że osoby odłożyły karty i wybrały to co chciałyby zamówić. Dania są przyrządzane bardzo szybko, około 10-15 minut, porcje są bardzo duże. Niestety kelner źle wpisał zamówienie i przyszło tylko jedno danie gorące (przy dwóch gościach). Natomiast szybko naprawił swój błąd i drugie danie przyszło już po około 5 minutach. W ramach rekompensaty zaproponował deser na koszt firmy oraz drugi napój. Za każdy razem grzecznie przepraszał za pomyłkę.W trakcie konsumpcji kelner przychodzi i pyta o opinię i o ewentualne dodatkowe zamówienie. Po zjedzeniu szybko zabiera talerze. Przy dłuższym pobycie w restauracji trzeba prosić o rachunek, bo obsługa nie wie kiedy goście zamierzają opuścić lokal.

Czas oczekiwania na zamówienie ok

Czas oczekiwania na zamówienie ok. 20 minut. Podane dania gorące i bardzo smaczne. Ceny przystępne, każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy też spotkać się promocjami. Atutem są też wprowadzane do tradycyjnego menu nowości w postaci np. kilku dań pochodzących z kuchni indyjskiej.

Lokal bardzo przyjazny

Lokal bardzo przyjazny. Obsługa rewelacyjna. Dania przygotowywane w expresowym tempie i na dodatek wyśmienite. Gorąco polecam.

Późnym wieczorem wyszedłem na miasto z zamiarem zjedzenia

Późnym wieczorem wyszedłem na miasto z zamiarem zjedzenia kolacji – decyzją była Restauracja SPHINX – udało mi się namówić Kolegę na stek – jadł pierwszy raz i się zakochał w daniu. Ja miałem przyjemność jeść po raz kolejny steka i znów się nie zawiodłem – sos pieprzowy – bardzo smaczny. Porcje duże, stopień wysmażenia steka idealny. Nadmienię, że całość kolacji zapoczątkował chłodnik posypany sumakiem – dość interesujące, danie, ale preferują chłodnik w wydaniu polskim – niemniej ten również smaczny. Obsługa przyjazna, ale Pan Kelner powinien stronić od zdrobnień w swoich wypowiedziach (pieniążki, zupka, sałateczka…).

Bardzo miła obsługa

Bardzo miła obsługa. Restauracja przyjazna dla dzieci. Jedzenie dobre. Wszędzie czysto i schludnie. Polecam.

Restauracja czysta i dobrze utrzymana

Restauracja czysta i dobrze utrzymana. Obsługa nie interesuje się klientami. Kuchnia średnia, porcje małe, burgery zimne. Na rachunek trzeba długo czekać, a kelner nie proponuje nawet napoi. Nie polecam.

Zanim przekroczyłem próg drzwi

Zanim przekroczyłem próg drzwi, zostałem powitany przez uśmiechniętego i zadbanego kelnera pytaniem, czy życzę sobie stolik dla jednej osoby, czy też jestem z kimś umówiony. Po ustaleniu, że jestem sam, otrzymałem propozycję trzech rożnych stolików gabarytowo przeznaczonych na jedną, dwie osoby.Po wybraniu przeze mnie miejsca, otrzymałem momentalnie kartę win i przystawek. Kelner zapytał się, czy czegoś się napiję na początek. Zostawił mnie na parę chwil z kartami. Szybko wyczuł, że interesuje mnie coś na ciepło, po czym przyniósł mi główną kartę. Otworzył na stronie z nowościami oraz zaczął opowiadać o najnowszych daniach i ofertach. Kiedy dałem mu do zrozumienia, że potrzebuję czasu do namysłu, uszanował to i oddalił się. Po przejrzeniu karty i upewnieniu się co do wyboru zamówienia, chciałem poprosić kelnera o radę, jako że miałem ochotę w równym stopniu na dwa różne dania. Zadałem mu pytanie o stopień wypieczenia i o ostrość mięsa. Opowiedział mi rzeczowo zarówno o jednym jak i o drugim daniu pod tym kątem (po posiłku mogę śmiało przyznać, że doradził mi dobrze). Reszta obsługi była zaangażowana innymi stolikami. Widać było, że każdy kelner zachowywał się profesjonalnie i grzecznie, nawet kiedy obsługiwał więcej, niż 2-3 stoliki. Przywitanie i cały proces demonstracji menu nie odbiegał od tego, czego doświadczyłem, więc wnoszę, że schemat obsługi klienta jest rygorystycznie przestrzegany i pielęgnowany. Po posiłku oraz po pytanie, czy wszystko z daniem było w porządku, został zaproponowany mi deser. Odmówiłem i poprosiłem kelnera o rachunek. Pomimo dość dużego ruchu, na paragon nie czekałem dłużej niż dwie minuty.Lokal był niewielki, ale dość zadbany. Zapach w centralnej części sali był trochę intensywny i duszący, za pewne z racji niedalekiej odległości od kuchni. Layout menu był przejrzysty i starannie przygotowany. Podobał mi się. Wybór również był spory, zaczynając od dań mięsnych, skończywszy na sałatkach. Każde danie było dobrze opisane, a niekiedy nawet zwizualizowane. Niestety, będąc dość częstym klientem Sphinx'a od paru lat, muszę przyznać, że ceny drastycznie wzrosły przy jednoczesnym braku dodatkowych rabatów (może poza "happy hours") wynagradzających klientom takowy wzrost. Przykładowo - cena jedzonej przeze mnie nad wyraz często Shoarmy (ok 550 g/danie) z 20,99 zł sprzed 3-4 laty wzrosła aż do 30,99 zł (cena w centrum, nie jestem przekonany, czy we wszystkich restauracjach Sphinx tak jest, chociaż jako że mamy do czynienia z siecią można przypuszczać, że tak).

Odwiedzałeś ostatnio Sphinx?

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Podobne firmy w okolicy

Bierhalle

(2.02 )

Burger King

(3.30 )

Freshpoint

(5.00 )

Poradnik jakości obsługi

RANKING Najlepiej oceniane szkoły językowe

Sprawdź ranking najlepiej ocenianych szkół językowych na portalu Jakości Obsługi. Poniższe szkoły otrzymały najlepsze opine i najwyższe oceny od użytkowników portalu. Do rankingu zakwalifikowały się tylko te szkoły, które miały więcej niż 10 opinii.

RANKING Najlepsze salony i serwisy motoryzacyjne

Sprawdź ranking najlepszych salonów i serwisów motoryzacyjnych. Poniższe firmy otrzymały najlepsze opine na portalu Jakości Obsługi. Do rankingu zakwalifikowały się tylko te firmy, które miały więcej niż 10 opinii. 

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem