Bazylika Jasnogórska

( 1.04 )

Opinie (3)

Bazylika jasnogórska to bardzo podniosłe i dostojne

Bazylika jasnogórska to bardzo podniosłe i dostojne miejsce, aktualnie w stanie remontu i renowacji, nie utrudniających jego dostępności i funkcjonowania. Staranne osłony i zabezpieczenia chronią przed kurzem i pyłem oraz ewentualnymi zagrożeniami remontowymi. Zdołałam wypatrzeć ukrytego pracownika (prawie niewidoczny), który w ciszy coś poprawiał. Bazylika pochodzi z okresu Baroku, jej półkoliste sklepienia pokrywają liczne, ładne, już odnowione, lśniące freski, otoczone stiukowymi dekoracjami. Tematyka malowideł nawiązuje do tryumfu Krzyża Świętego. Malowidła w nawach przedstawiają chwałę Maryi i Jej cnoty. Przyozdobiony kwiatami i świecami ołtarz główny, obrazuje scenę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W ciszy, skupieniu i zadumie można tu się pomodlić, co też wielu obecnych czyniło.

Odwiedzałeś ostatnio Bazylika Jasnogórska?

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Podobne firmy w okolicy

Parafia Rzymsko-Katolicka w Osiu

(5.00 )

Kościół św. Mikołaja

(3.50 )

Parafia w Konopnicy

(3.00 )

Poradnik jakości obsługi

RANKING Najlepiej oceniane szkoły językowe

Sprawdź ranking najlepiej ocenianych szkół językowych na portalu Jakości Obsługi. Poniższe szkoły otrzymały najlepsze opine i najwyższe oceny od użytkowników portalu. Do rankingu zakwalifikowały się tylko te szkoły, które miały więcej niż 10 opinii.

RANKING Najlepsze salony i serwisy motoryzacyjne

Sprawdź ranking najlepszych salonów i serwisów motoryzacyjnych. Poniższe firmy otrzymały najlepsze opine na portalu Jakości Obsługi. Do rankingu zakwalifikowały się tylko te firmy, które miały więcej niż 10 opinii. 

RANKING Najlepiej oceniane cukiernie i piekarnie

Sprawdź ranking najlepszych cukierni. Poniższe firmy otrzymały najlepsze opine na portalu Jakości Obsługi.Do rankingu zakwalifikowały się tylko te firmy, które miały więcej niż 10 opinii.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem