Bazylika Jasnogórska

( 1.04 )

Opinie (3)

Bazylika jasnogórska to bardzo podniosłe i dostojne

Bazylika jasnogórska to bardzo podniosłe i dostojne miejsce, aktualnie w stanie remontu i renowacji, nie utrudniających jego dostępności i funkcjonowania. Staranne osłony i zabezpieczenia chronią przed kurzem i pyłem oraz ewentualnymi zagrożeniami remontowymi. Zdołałam wypatrzeć ukrytego pracownika (prawie niewidoczny), który w ciszy coś poprawiał. Bazylika pochodzi z okresu Baroku, jej półkoliste sklepienia pokrywają liczne, ładne, już odnowione, lśniące freski, otoczone stiukowymi dekoracjami. Tematyka malowideł nawiązuje do tryumfu Krzyża Świętego. Malowidła w nawach przedstawiają chwałę Maryi i Jej cnoty. Przyozdobiony kwiatami i świecami ołtarz główny, obrazuje scenę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W ciszy, skupieniu i zadumie można tu się pomodlić, co też wielu obecnych czyniło.

Odwiedzałeś ostatnio Bazylika Jasnogórska?

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Podobne firmy w okolicy

Parafia Rzymsko-Katolicka w Osiu

(5.00 )

Kościół św. Mikołaja

(3.50 )

Parafia w Konopnicy

(3.00 )

Poradnik jakości obsługi

Jaki bank wybrać? RANKING najlepiej ocenianych banków!

W jakim banku założyć konto? W którym najlepiej wziąć kredyt? Gdzie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu otrzymacie pomoc od profesjonalistów? Przedstawiamy nasz ranking najlepiej ocenianych banków na portalu jakoscobslugi.pl!

Gdzie robić zakupy? RANKING najlepiej ocenianych supermarketów!

Gdzie najlepiej wybrać się na zakupy? W którym sklepie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu znajdziecie produkty i skorzystacie z ciekawych promocji? Sprawdźcie nasz ranking najlepiej ocenianych supermarketów na portalu jakoscobslugi.pl!  

RANKING Najlepiej oceniane cukiernie i piekarnie

Sprawdź ranking najlepszych cukierni. Poniższe firmy otrzymały najlepsze opine na portalu Jakości Obsługi.Do rankingu zakwalifikowały się tylko te firmy, które miały więcej niż 10 opinii.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem