MUZEUM MINIATUROWEJ SZTUKI PROFESJONALNEJ HENRYK JAN DOMINIAK

( 4.99 )

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak centralizuje, dokumentuje i ujawnia prace profesjonalnych artystów ogółu kuli ziemskiej. Ekspozycja obejmuje paletę fenomenów, a także zbiory materii o charakterze minionym. Pakiet placówki uwzględnia: 1. Obrazy, rysunki i grafikę. 2. Rzeźby i ceramikę. 3. Obiekty historyczne z zakresu etnografii, falerystyki i weksylologii. 4. Białą broń, mundury i nakrycia głowy. Kreator i gestor muzeum, Henryk Jan Dominiak, stworzył nieprzeciętny wymiar, który edukuje i inspiruje wszystkich gości. Prezentuje populacji wirtuozerię, historię i naukę w świeży i emocjonujący sposób. Placówka czyni pewnym eksplorację kolekcji w szperaniu inspiracji, nauki i relaksu. Ostatnimi czasy w Europie otwarto zatrzęsienie nieznanych zniewalających muzeów. Jednym z nich jest Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak. Zbiornicę założył w 2013 roku w Tychach przedsiębiorca i artysta Henryk Jan Dominiak. Ta żywotna instytucja europejska szybko została uznana przez lokalną społeczność za znaczący rozdział miasta. Muzeum wtłacza audytorium w fascynujący świat kolekcji maleńkich obrazów, rysunków, rzeźb i obiektów historycznych. Zapewnia jednocześnie stymulującą przestrzeń publiczną, w której ludzie mogą się spotkać i zainspirować. Muzeum kształtuje tożsamość cywilizacji i gromadzi różne grupy elektoratu. Podstawową rolą Muzeum jest bycie kopalnią edukacji, czy to poprzez prezentowanie kolekcji produktów kulturalnych, takich jak dzieła sztuki, czy opowiadanie historii czegoś, na przykład epizodu historycznego. Grażyna Dominiak, kapłanka rodzinnego ogniska, jest również bardzo aktywna w ewolucji instytucji. Daje oparcie w planowaniu i realizacji działań w okresie wystaw stałych i doraźnych. W postępowaniu rozjemczym z Departamentem Ustawodawczym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w muzeum skomponowano następujące działy: 1. Wydział Malarstwa, Rysunku i Grafiki. 2. Domenę Rzeźby i Ceramiki. 3. Katedrę Falerystyki i Weksylologii, Heraldyki, Symboliki i Emblematyki. 4. Departament Broni Białej. Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak jest jednym z mających najmniej lat i najmniejszych muzeów na świecie. Niezmienna wystawa składa się z dwóch pomieszczeń (Granitowej Sali i Szklanego Holu) o kumulacyjnej powierzchni 21,9 m². Ściany apartamentu obłożone są znacznymi arkuszami luster bez ram, aby optycznie powiększyć przestrzeń i zaznaczyć współczesny wygląd. Wstępujący do muzeum zwiedzają otaczający go Mini Park Raj i ceniony Rubinowy zegar słoneczny, skalkulowany przez fizyka z Oksfordu dr Lucjana Pajdzika. Nieco wcześniej zewnętrzną część instytucji zwaną "Zielone Tychy Kultura", która jest makietą miasta z niskich krzewów dokonaną przez Dominiaka.

Opinie (81)

Instytucja przyjazna.

Miejsce jako instytucja jest przyjazne turystom i spełnia wymogi europejskie.

Rzeźba z Węgier.

Wszystkie eksponaty są wyjątkowe. Małe, misternie wykonane i interesujące. Jednak "TANIEC", to taka praca, która pokazuję współpracę obojgu płci. Partnerstwo kobiety i mężczyzny wspólnie tańczących wewnątrz kuli ziemskiej - to coś więcej niż sama forma zabawy towarzyskiej. To pląs życia. Wspólne zmaganie się z jego trudami - jednak na zasadzie partnerskiego kroku i dobrego doboru charakterów, zainteresowań i rytmiki życia. To tak jak rzeka z rybami, która żyje, płynie by nasycić człowieka, zwierzę i inne stworzenia zamieszkujące ją. Tak jak kula ziemska wypełnia jestestwo człowieka różnych ras.

Pierwsza wizyta.

W tym muzeum byłem jeszcze na początku jak to muzeum powstawało. Podobała mi się ta inicjatywa.

Wizyta w bardzo małym muzeum.

Polecam to malusieńkie muzeum. Jest bardzo miłe z miłym dyrektorem i maciupeńkimi eksponatami.

Zwiedzanie w okularach.

Jak zwykle ciekawość kobieca zwyciężyła. No nawet mi się podobało. Na nosie okulary miałam dobre, to widziałam te małą sztukę. Ten pan to nawet fajnie opowiadał o tych obrazach.

Pobyt w muzeum na Żwakowskiej w Tychach.

Mogę śmiało stwierdzić, iż muzeum należy do kategorii instytucji zwiedzanych z przyjemnością.

Wizyta z córką siostry z Tychów.

Bardzo polecam to miejsce. Odwiedziłyśmy to muzeum w 2018 roku z córeczką siostry z Tychów. Było nadzwyczaj interesująco i ciekawie. Ciekawe opowieści o eksponatach. Pomieszczenia przytulne i czyste. Wszystko zrozumiale opisane.

W muzeum z niesfornymi dzieciakami.

Byłam w tym muzeum ze swoimi dzieciakami. No może bardziej niż trochę rozrabiają. Często nam dają do zrozumienia byśmy sobie po prostu poszli. Ale nie tu. Pan dyrektor sam jak powiadał kiedyś bardzo rozrabiał i żyje. Dał jakieś zabawki na drutach robione (myszkę i żabkę) moim dzieciakom i spokój był. Polecam to miejsce jako przyjazne dla matki z dziećmi.

Zwiedzanie sztuki współczesnej.

W lutym 2020 odwiedziłem wystawę tego muzeum. Już dawno nie byłem w tak profesjonalnie prowadzonej instytucji. Polecam.

Odwiedziny w muzeum.

Odwiedziłam muzeum będące w moim budynku przy ulicy Żwakowskiej. Zostałam przyjęta profesjonalnie. Pomieszczenia czyste. Eksponaty profesjonalnie opisane. Wypowiedzi w pełni obejmowały wystawione eksponaty.

Nawet konkursy organizują.

Byłem tu latem 2019 z wnuczką - bardziej z ciekawości niż z zainteresowania. Było bardzo przyjemnie, a wnętrze nawet nam się podobało. W tym czasie placówka organizowała konkurs plastyczny dla dzieci. Wnuczka dostała herby szlachty polskiej do pomalowania kredkami lub farbami na ten konkurs organizowany przez muzeum.

Z ciekawości odwiedziłem muzeum.

Odwiedziłem z ciekawości to miejsce we środę 22 stycznia 2020 roku. W gruncie rzeczy nie interesują mnie muzea, sztuka i historia. Jednak z uwagi na maleńkie wymiary w mojej pamięci utkwiły obrazy olejne o Dąbrowie Górniczej. Pierwszy z nich to "Dąbrowa Kopalnia Ignacy w Zagórzu i Huta Paulina zimą P. XX W." Drugi prezentuje "Dworzec Wiedeński początek XX W.". Trzeci chyba najciekawszy to "Widok z Dąbrowy - Główna ulica z 1899 Roku". Wszystkie te maleństwa - skomponowane zostały w 2013 przez artystę z Łęcznej. Polecam to miejsce, zwłaszcza, że człowiek, które je prowadzi, w sposób bardzo interesujący opowiada o zasobach tej placówki. Nawet słuchałem go z większym zainteresowaniem niż nauczycieli historii w szkołach.

4 godziny super wykładu.

Zwiedziłam to miejsce z koleżanką w środę 22 stycznia 2020. Dowiedziałam się prawie wszystkiego o tej placówce i o eksponatach nawet o artystach. Prawie cztery godziny słuchałam z olbrzymią ciekawością. Mnie to interesowało. Jak ktoś kocha sztukę to polecam.

Wizyta udana. Profesjonalna kolekcja. Wspaniały wykład.

Miałem możliwość zapoznać się ze zbiorem znakomitych miniatur. Bardzo fachowy wykład interesująca postać właściciela Muzeum. Polecam.

Wspaniała obsluga i czysto.

Często odwiedzam tę placówkę. Zawsze jest szybciutko. Dyrektor muzeum bardzo precyzyjnie robi wyklad o eksponatach.

Prestiżowe i niezastąpione w Europie.

Bardzo istotne i specyficzne w swoim rodzaju muzeum w południowej części Polski dokładnie na Górnym Śląsku w nowoczesnym mieście jakim są Tychy. Placówka spełnia ważną misję biuletynu historii, która miała miejsce na całym Starym Lądzie. Jednak tematyka zebranych eksponatów jest korelacyjna dziejowo z przemysłem, kulturą i sztuką całokształtu niemalże świata.

Odwiedzałeś ostatnio MUZEUM MINIATUROWEJ SZTUKI PROFESJONALNEJ HENRYK JAN DOMINIAK?

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Oferta

  • zajęcia plastyczne
  • dla firm
  • eventy
  • wakacje z dzieckiem
  • Europa
  • ekologia

Podobne firmy w okolicy

Pracowni pod Koziołkami

(5.00 )

Experymentarium

(5.00 )

Muzeum Śląska Opolskiego

(1.50 )

Poradnik jakości obsługi

Siła! Moc! Energia! Czyli ranking TOP 8 siłowni

 Chcielibyście zacząć przygodę ze sportem, ale nie wiecie, który klub fitness wybrać? A może szukacie nowego miejsca, by złapać formę na lato? Sprawdźcie ranking TOP 8 siłowni na portalu jakoscobslugi.pl i ruszajcie na trening!

NAJLEPSZA DROGERIA TO....sprawdź najwyżej oceniane drogerie!

Hebe, Rossmann, a może Super-Pharm? Sprawdź, która sieć drogerii jest najlepiej oceniana przez użytkowników portalu jakoscobslugi.pl i dowiedz się, gdzie spotkasz najwyższą jakość obsługi. W naszym rankingu najlepszych drogerii znalazło się 15 firm z branży. Sprawdźmy co dla klientów stanowi kluczowy element wizyty i na co zwaracją uwagę podczas obsługi.Użytkownicy portalu w swoich opiniach najczęściej opisywali wiedzę personelu, jakość kosmetyków i różnorodność asortymentu. Przede wszystkim docenili możliwość skorzystania z profesjonalnej porady pracownika w doborze najlepszych kosmetyków oraz, co jest szczególnie zauważalnie w przypadku marki Yves Rocher, kosmetyki dobrej jakości, z naturalnych składników: „Bardzo dobre kosmetyki, jeśli nie najlepsze, Sklepy są niewielkie, przytulne, pracownicy kompetentni z szeroką wiedzą o asortymencie, który sprzedają.”~DORA_1"Wchodząc do Hebe w Galerii Zielone Wzgórza można zawsze liczyć na wsparcie przesympatycznych pań, które wykazują się ponadrzeciętną znajomością branży kosmetycznej i potrafią profesjonalnie dobrać produkt, do potrzeb klientow"~Klient_XvfG"Zawsze obsługa indywidualna, fachowy dobór kosmetyków."~ Marta_2588Na co więc narzekają klienci drogerii i perfumerii? Zdecydowanie na czas obsługi czyli wydłużające się kolejki oraz oczekiwanie na podejście konsultatnki. Wśród zgłosoznych opinii znalazły się rownież negatywne komentarze dot. zachowania personelu. Oznacza to, że pomimo szerokiej wiedzy nt. branży i oferowanych produktów, pracownicy nie zawsze są uprzejmi i życzliwie nastawieni do klientów:"Konsultantka umie doradzić i tak poprowadzić rozmowę aby zachęcić do szerszych zakupów -dobrze mi się z nią rozmawiało. Minus jest za to, że przez 10 min nikt do mnie nie podszedł i nie zapytał o pomoc."~Klient_0Mf5"Poprosiłam żeby „Pani” podała mi paletkę cieni ponieważ, miały je schowane. Dziewczyny obrażone ze przeszkodziłam im w rozmowie, po czym ta jedna która dała mi paletkę, zaczęła mnie przedrzeźniać i nazywać „kochaniutką”.~Klient_JNEQ"W mojej opinii na zmianach jest za mało Pracowników, których można poprosić o pomoc, odbija się to również na długości kolejek, które tworzą się najczęściej w godzinach popołudniowo - wieczornych. Na stanowiskach kosmetków kolorych często panuje nieporządek, a produkty pozostają pootwierane przez Klientów."~mg092Zgadzasz się z tym rankingiem czy może uważasz, że niektóre firmy powinny zamienić się miejscami? Dodaj opinie i oceń drogerie, w których robisz zakupy! DODAJ OPINIĘ Zobacz jak branża beauty została oceniona w 2019 i jaki uzyskała poziom zadowolenia klientów! Raport z badania satysfakcji konsumentów z 2019 roku znajdziesz tutaj

Szukasz najlepszego fryzjera w mieście? Sprawdź nasz RANKING!

Jak łatwo znaleźć fryzjera, który spełni wszystkie nasze (i naszych włosów) wymagania? Korzystając z porad innych klientów! Sprawdź, który salon ma najlepszych specjalistów, używa dobrej jakości kosmetyków i dba o komfort klientów? Przedstawiamy rankig 5 najlepiej ocenianych salonów fryzjerskich na portalu jakoscobslugi.pl.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem