MUZEUM MINIATUROWEJ SZTUKI PROFESJONALNEJ HENRYK JAN DOMINIAK

( 4.99 )

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak centralizuje, dokumentuje i ujawnia prace profesjonalnych artystów ogółu kuli ziemskiej. Ekspozycja obejmuje paletę fenomenów, a także zbiory materii o charakterze minionym. Pakiet placówki uwzględnia: 1. Obrazy, rysunki i grafikę. 2. Rzeźby i ceramikę. 3. Obiekty historyczne z zakresu etnografii, falerystyki i weksylologii. 4. Białą broń, mundury i nakrycia głowy. Kreator i gestor muzeum, Henryk Jan Dominiak, stworzył nieprzeciętny wymiar, który edukuje i inspiruje wszystkich gości. Prezentuje populacji wirtuozerię, historię i naukę w świeży i emocjonujący sposób. Placówka czyni pewnym eksplorację kolekcji w szperaniu inspiracji, nauki i relaksu. Ostatnimi czasy w Europie otwarto zatrzęsienie nieznanych zniewalających muzeów. Jednym z nich jest Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak. Zbiornicę założył w 2013 roku w Tychach przedsiębiorca i artysta Henryk Jan Dominiak. Ta żywotna instytucja europejska szybko została uznana przez lokalną społeczność za znaczący rozdział miasta. Muzeum wtłacza audytorium w fascynujący świat kolekcji maleńkich obrazów, rysunków, rzeźb i obiektów historycznych. Zapewnia jednocześnie stymulującą przestrzeń publiczną, w której ludzie mogą się spotkać i zainspirować. Muzeum kształtuje tożsamość cywilizacji i gromadzi różne grupy elektoratu. Podstawową rolą Muzeum jest bycie kopalnią edukacji, czy to poprzez prezentowanie kolekcji produktów kulturalnych, takich jak dzieła sztuki, czy opowiadanie historii czegoś, na przykład epizodu historycznego. Grażyna Dominiak, kapłanka rodzinnego ogniska, jest również bardzo aktywna w ewolucji instytucji. Daje oparcie w planowaniu i realizacji działań w okresie wystaw stałych i doraźnych. W postępowaniu rozjemczym z Departamentem Ustawodawczym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w muzeum skomponowano następujące działy: 1. Wydział Malarstwa, Rysunku i Grafiki. 2. Domenę Rzeźby i Ceramiki. 3. Katedrę Falerystyki i Weksylologii, Heraldyki, Symboliki i Emblematyki. 4. Departament Broni Białej. Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak jest jednym z mających najmniej lat i najmniejszych muzeów na świecie. Niezmienna wystawa składa się z dwóch pomieszczeń (Granitowej Sali i Szklanego Holu) o kumulacyjnej powierzchni 21,9 m². Ściany apartamentu obłożone są znacznymi arkuszami luster bez ram, aby optycznie powiększyć przestrzeń i zaznaczyć współczesny wygląd. Wstępujący do muzeum zwiedzają otaczający go Mini Park Raj i ceniony Rubinowy zegar słoneczny, skalkulowany przez fizyka z Oksfordu dr Lucjana Pajdzika. Nieco wcześniej zewnętrzną część instytucji zwaną "Zielone Tychy Kultura", która jest makietą miasta z niskich krzewów dokonaną przez Dominiaka.

Opinie (67)

Z ciekawości odwiedziłem muzeum.

Odwiedziłem z ciekawości to miejsce we środę 22 stycznia 2020 roku. W gruncie rzeczy nie interesują mnie muzea, sztuka i historia. Jednak z uwagi na maleńkie wymiary w mojej pamięci utkwiły obrazy olejne o Dąbrowie Górniczej. Pierwszy z nich to "Dąbrowa Kopalnia Ignacy w Zagórzu i Huta Paulina zimą P. XX W." Drugi prezentuje "Dworzec Wiedeński początek XX W.". Trzeci chyba najciekawszy to "Widok z Dąbrowy - Główna ulica z 1899 Roku". Wszystkie te maleństwa - skomponowane zostały w 2013 przez artystę z Łęcznej. Polecam to miejsce, zwłaszcza, że człowiek, które je prowadzi, w sposób bardzo interesujący opowiada o zasobach tej placówki. Nawet słuchałem go z większym zainteresowaniem niż nauczycieli historii w szkołach.

4 godziny super wykładu.

Zwiedziłam to miejsce z koleżanką w środę 22 stycznia 2020. Dowiedziałam się prawie wszystkiego o tej placówce i o eksponatach nawet o artystach. Prawie cztery godziny słuchałam z olbrzymią ciekawością. Mnie to interesowało. Jak ktoś kocha sztukę to polecam.

Wizyta udana. Profesjonalna kolekcja. Wspaniały wykład.

Miałem możliwość zapoznać się ze zbiorem znakomitych miniatur. Bardzo fachowy wykład interesująca postać właściciela Muzeum. Polecam.

Wspaniała obsluga i czysto.

Często odwiedzam tę placówkę. Zawsze jest szybciutko. Dyrektor muzeum bardzo precyzyjnie robi wyklad o eksponatach.

Prestiżowe i niezastąpione w Europie.

Bardzo istotne i specyficzne w swoim rodzaju muzeum w południowej części Polski dokładnie na Górnym Śląsku w nowoczesnym mieście jakim są Tychy. Placówka spełnia ważną misję biuletynu historii, która miała miejsce na całym Starym Lądzie. Jednak tematyka zebranych eksponatów jest korelacyjna dziejowo z przemysłem, kulturą i sztuką całokształtu niemalże świata.

Wyjątkowy medal pamiątkowy - świadczący o POLSKOŚCI.

Nieziemsko mnie zafrapował medal z III działu tej placówki muzealnej traktującej o falerystyce. Tytuł medalu MARSHAL JÓZEF PIŁSUDSKI – KAWECKI (awers). Podobnie jak istotna strona pamiątkowego krążka, jak i drugoplanowa (rewers) są okazale zdobione.

Znaczący zbiór sztuki współczesnej.

Moje uznanie za całokształt działalności. Jak na takie młode i niewielkie muzeum, to jest ono imponujące. Sposób przyjmowania gości zwiedzających nie budzi najmniejszych zastrzeżeń. Forma informacji o dziełach sztuki, dalej treści życiorysu i działań artystycznych samych twórców trafia również do najmłodszych gości tej placówki. Jakość utrzymania w czystości szklanych gablot i lustrzanych ścian jest nad podziw zaskakująco pozytywna. Jeżeli chodzi o koszt wejścia, to zaledwie 5,00 zł i zniżka 50% dla rodzin 3+.

Baśniowa zbiorowość sztuki rzeźbiarskiej małych modeli.

Baśniowa zaczarowana zbiorowość sztuki rzeźbiarskiej małych modeli. Niespodziewaną wizytę zaserwowałem ranną porą dnia 08 października 2017. Zostałem przyjęty z godnością. Autorytet dał się poznać niesamowitym.

Cudowne, interesujące z wyśmienitą obsadą muzeum.

Małe bo małe ale cudowne. Eksponaty poukładane. Czysto, lustra na ścianach lśnią (nadają większą głębię skromnych pomieszczeń). No i z olbrzymim zaangażowaniem personel (1 dyrektor, założyciel i człowiek od wszystkiego w jednym - właścicielu tego muzeum). W sumie stałe wystawy w ilości czterech są związane z ogólnym tematem "Człowiek twórcą na kuli ziemskiej" - bo przecież jej nie stworzył - tak bym nazwała ten zgromadzony zbiór jako całość. Są tu przedmioty robione: pędzlem, redisem, piórkiem, mazakiem, młotkiem, kombinerkami, twardym dyskiem, odbitki graficzne itp. - ale przede wszystkim umysłem śmiertelnika, który pragnie coś po sobie pozostawić dla potomnych. To muzeum w pełni pozwala na taką analizę działań istot rozumnych.

Dzień Dziecka w muzeum miniaturek.

Dość indywidualne, specyficzne nawet wyjątkowe muzeum. Dwa razy z córką tu byłyśmy na Dzień Dziecka w 2017 i 2018 roku. Obie dostałyśmy po paczce ze słodyczami. Sporo tu zebranych różnych małych obrazków, rysunków, grafik, rzeźb i medali. Było fajnie. Polecam to miejsce - raczej wszystkim.

Bardzo kompetentna obsługa.

Podczas moich kilkukrotnych wizyt w tym muzeum zawsze spotkałam się z miłą , kompetentną obsługą.

To jedno z niewielu muzeów dbające o odwiedzających.

To jedno z niewielu muzeów dbające o odwiedzających, które mijam wracając z pracy. Muzeum czynne jest głównie w godzinach 10,00 - 18,00 i w dni poniedziałek - piątek. Jednak czasami widzę odwiedzających w sobotę - nawet w niedzielę - ba nawet w nowy rok 2020. Widać, że założycielowi zależy na tym, by ludzie zwiedzali to miejsce. Kiedyś tam byłam. Obsługa wesoła i sympatyczna. Pan kasujący bilet na kasie fiskalnej - mówi poproszę 5,00 zł. - dobra cena moim zdaniem za to co zobaczyłam.

Widziałem - polecam - nawet swoje medale przekazałem.

Widziałem to miejsce jeszcze na początku. Oddałem tam swoje medale. Niech dzieci oglądają. Było fajnie.

Na parterze wieżowca.

Często tędy przechodzę do sklepu, kościoła, biblioteki itp. Patrzyłam w okna - szyld czytałam. Czasami nawet w prasie udało mi się przeczytać o tym dziwnym muzeum. Sztuką to w zasadzie się nie interesuję więc nie wchodziłam. Aż kiedyś - postanowiłam i zwiedziłam to muzeum. Tego właściciela - dyrektora to znam z widzenia z osiedla. On mnie rozpoznał i zaraz kawę zaproponował. Nie odmówiła. I tak spędziłam tam blisko 3 godziny. On mi opowiadał o eksponatach, o tym jak jeździ z tym muzeum po Polsce - na takie czasowe wystawy. Wyszłam i podziękowałam - za bilet tanio zapłaciłam - kiedyś może jeszcze tam przyjdę bo fajnie było.

Kilka miesięcy temu postanowiłam tu się wybrać.

Akurat trafiłam na wystawę czasową poświęconą czapkom noszonym na głowie osób mundurowych. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona treścią wystawy, nie sądziłam bowiem, że stare czapki, hełmy, furażerki nawet melonik mogą mnie tak zainteresować. Całość wystawy była bardzo ciekawie zaaranżowana i dostarczała wielu ciekawych informacji. W meloniku (policjanta angielskiego) bardzo się sama sobie podobałam. Bardzo miło spędziłam czas.

Odwiedzałeś ostatnio MUZEUM MINIATUROWEJ SZTUKI PROFESJONALNEJ HENRYK JAN DOMINIAK?

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Oferta

  • zajęcia plastyczne
  • dla firm
  • eventy
  • wakacje z dzieckiem
  • Europa
  • ekologia

Podobne firmy w okolicy

Pracowni pod Koziołkami

(5.00 )

Experymentarium

(5.00 )

Muzeum Śląska Opolskiego

(5.00 )

Poradnik jakości obsługi

Siła! Moc! Energia! Czyli ranking TOP 8 siłowni

 Chcielibyście zacząć przygodę ze sportem, ale nie wiecie, który klub fitness wybrać? A może szukacie nowego miejsca, by złapać formę na lato? Sprawdźcie ranking TOP 8 siłowni na portalu jakoscobslugi.pl i ruszajcie na trening!

Jaki bank wybrać? RANKING najlepiej ocenianych banków!

W jakim banku założyć konto? W którym najlepiej wziąć kredyt? Gdzie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu otrzymacie pomoc od profesjonalistów? Przedstawiamy nasz ranking najlepiej ocenianych banków na portalu jakoscobslugi.pl!

Gdzie robić zakupy? RANKING najlepiej ocenianych supermarketów!

Gdzie najlepiej wybrać się na zakupy? W którym sklepie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu znajdziecie produkty i skorzystacie z ciekawych promocji? Sprawdźcie nasz ranking najlepiej ocenianych supermarketów na portalu jakoscobslugi.pl!  

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem