MUZEUM MINIATUROWEJ SZTUKI PROFESJONALNEJ HENRYK JAN DOMINIAK

( 4.99 )

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak centralizuje, dokumentuje i ujawnia prace profesjonalnych artystów ogółu kuli ziemskiej. Ekspozycja obejmuje paletę fenomenów, a także zbiory materii o charakterze minionym. Pakiet placówki uwzględnia: 1. Obrazy, rysunki i grafikę. 2. Rzeźby i ceramikę. 3. Obiekty historyczne z zakresu etnografii, falerystyki i weksylologii. 4. Białą broń, mundury i nakrycia głowy. Kreator i gestor muzeum, Henryk Jan Dominiak, stworzył nieprzeciętny wymiar, który edukuje i inspiruje wszystkich gości. Prezentuje populacji wirtuozerię, historię i naukę w świeży i emocjonujący sposób. Placówka czyni pewnym eksplorację kolekcji w szperaniu inspiracji, nauki i relaksu. Ostatnimi czasy w Europie otwarto zatrzęsienie nieznanych zniewalających muzeów. Jednym z nich jest Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak. Zbiornicę założył w 2013 roku w Tychach przedsiębiorca i artysta Henryk Jan Dominiak. Ta żywotna instytucja europejska szybko została uznana przez lokalną społeczność za znaczący rozdział miasta. Muzeum wtłacza audytorium w fascynujący świat kolekcji maleńkich obrazów, rysunków, rzeźb i obiektów historycznych. Zapewnia jednocześnie stymulującą przestrzeń publiczną, w której ludzie mogą się spotkać i zainspirować. Muzeum kształtuje tożsamość cywilizacji i gromadzi różne grupy elektoratu. Podstawową rolą Muzeum jest bycie kopalnią edukacji, czy to poprzez prezentowanie kolekcji produktów kulturalnych, takich jak dzieła sztuki, czy opowiadanie historii czegoś, na przykład epizodu historycznego. Grażyna Dominiak, kapłanka rodzinnego ogniska, jest również bardzo aktywna w ewolucji instytucji. Daje oparcie w planowaniu i realizacji działań w okresie wystaw stałych i doraźnych. W postępowaniu rozjemczym z Departamentem Ustawodawczym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w muzeum skomponowano następujące działy: 1. Wydział Malarstwa, Rysunku i Grafiki. 2. Domenę Rzeźby i Ceramiki. 3. Katedrę Falerystyki i Weksylologii, Heraldyki, Symboliki i Emblematyki. 4. Departament Broni Białej. Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak jest jednym z mających najmniej lat i najmniejszych muzeów na świecie. Niezmienna wystawa składa się z dwóch pomieszczeń (Granitowej Sali i Szklanego Holu) o kumulacyjnej powierzchni 21,9 m². Ściany apartamentu obłożone są znacznymi arkuszami luster bez ram, aby optycznie powiększyć przestrzeń i zaznaczyć współczesny wygląd. Wstępujący do muzeum zwiedzają otaczający go Mini Park Raj i ceniony Rubinowy zegar słoneczny, skalkulowany przez fizyka z Oksfordu dr Lucjana Pajdzika. Nieco wcześniej zewnętrzną część instytucji zwaną "Zielone Tychy Kultura", która jest makietą miasta z niskich krzewów dokonaną przez Dominiaka.

Opinie (81)

Działania charytatywne - pomoc dzieciom niepełnosprawnym.

1 pomoc. Placówka swój dochód z biletów w marcu i kwietniu 2015 roku po odliczeniu 8 % podatku VAT i 18 % podatku dochodowego w całości przekazała na pomoc w leczeniu Dominika M. zamieszkałego przy ulicy Żwakowskiej – 43-100 Tychy. 2 pomoc. W okresie czerwiec 2015 roku po odliczeniu 8 % podatku VAT i 18 % podatku dochodowego w całości przekazała zarobek z biletów do muzeum na pomoc w leczeniu Agaty S. zamieszkałej w miejscowości Woskrzenice Małe – 21-500 Biała Podlaska.

Instytucja przyjazna.

Miejsce jako instytucja jest przyjazne turystom i spełnia wymogi europejskie.

Rzeźba z Węgier.

Wszystkie eksponaty są wyjątkowe. Małe, misternie wykonane i interesujące. Jednak "TANIEC", to taka praca, która pokazuję współpracę obojgu płci. Partnerstwo kobiety i mężczyzny wspólnie tańczących wewnątrz kuli ziemskiej - to coś więcej niż sama forma zabawy towarzyskiej. To pląs życia. Wspólne zmaganie się z jego trudami - jednak na zasadzie partnerskiego kroku i dobrego doboru charakterów, zainteresowań i rytmiki życia. To tak jak rzeka z rybami, która żyje, płynie by nasycić człowieka, zwierzę i inne stworzenia zamieszkujące ją. Tak jak kula ziemska wypełnia jestestwo człowieka różnych ras.

Pierwsza wizyta.

W tym muzeum byłem jeszcze na początku jak to muzeum powstawało. Podobała mi się ta inicjatywa.

Wizyta w bardzo małym muzeum.

Polecam to malusieńkie muzeum. Jest bardzo miłe z miłym dyrektorem i maciupeńkimi eksponatami.

Zwiedzanie w okularach.

Jak zwykle ciekawość kobieca zwyciężyła. No nawet mi się podobało. Na nosie okulary miałam dobre, to widziałam te małą sztukę. Ten pan to nawet fajnie opowiadał o tych obrazach.

Pobyt w muzeum na Żwakowskiej w Tychach.

Mogę śmiało stwierdzić, iż muzeum należy do kategorii instytucji zwiedzanych z przyjemnością.

Wizyta z córką siostry z Tychów.

Bardzo polecam to miejsce. Odwiedziłyśmy to muzeum w 2018 roku z córeczką siostry z Tychów. Było nadzwyczaj interesująco i ciekawie. Ciekawe opowieści o eksponatach. Pomieszczenia przytulne i czyste. Wszystko zrozumiale opisane.

W muzeum z niesfornymi dzieciakami.

Byłam w tym muzeum ze swoimi dzieciakami. No może bardziej niż trochę rozrabiają. Często nam dają do zrozumienia byśmy sobie po prostu poszli. Ale nie tu. Pan dyrektor sam jak powiadał kiedyś bardzo rozrabiał i żyje. Dał jakieś zabawki na drutach robione (myszkę i żabkę) moim dzieciakom i spokój był. Polecam to miejsce jako przyjazne dla matki z dziećmi.

Zwiedzanie sztuki współczesnej.

W lutym 2020 odwiedziłem wystawę tego muzeum. Już dawno nie byłem w tak profesjonalnie prowadzonej instytucji. Polecam.

Odwiedziny w muzeum.

Odwiedziłam muzeum będące w moim budynku przy ulicy Żwakowskiej. Zostałam przyjęta profesjonalnie. Pomieszczenia czyste. Eksponaty profesjonalnie opisane. Wypowiedzi w pełni obejmowały wystawione eksponaty.

Nawet konkursy organizują.

Byłem tu latem 2019 z wnuczką - bardziej z ciekawości niż z zainteresowania. Było bardzo przyjemnie, a wnętrze nawet nam się podobało. W tym czasie placówka organizowała konkurs plastyczny dla dzieci. Wnuczka dostała herby szlachty polskiej do pomalowania kredkami lub farbami na ten konkurs organizowany przez muzeum.

Z ciekawości odwiedziłem muzeum.

Odwiedziłem z ciekawości to miejsce we środę 22 stycznia 2020 roku. W gruncie rzeczy nie interesują mnie muzea, sztuka i historia. Jednak z uwagi na maleńkie wymiary w mojej pamięci utkwiły obrazy olejne o Dąbrowie Górniczej. Pierwszy z nich to "Dąbrowa Kopalnia Ignacy w Zagórzu i Huta Paulina zimą P. XX W." Drugi prezentuje "Dworzec Wiedeński początek XX W.". Trzeci chyba najciekawszy to "Widok z Dąbrowy - Główna ulica z 1899 Roku". Wszystkie te maleństwa - skomponowane zostały w 2013 przez artystę z Łęcznej. Polecam to miejsce, zwłaszcza, że człowiek, które je prowadzi, w sposób bardzo interesujący opowiada o zasobach tej placówki. Nawet słuchałem go z większym zainteresowaniem niż nauczycieli historii w szkołach.

4 godziny super wykładu.

Zwiedziłam to miejsce z koleżanką w środę 22 stycznia 2020. Dowiedziałam się prawie wszystkiego o tej placówce i o eksponatach nawet o artystach. Prawie cztery godziny słuchałam z olbrzymią ciekawością. Mnie to interesowało. Jak ktoś kocha sztukę to polecam.

Wizyta udana. Profesjonalna kolekcja. Wspaniały wykład.

Miałem możliwość zapoznać się ze zbiorem znakomitych miniatur. Bardzo fachowy wykład interesująca postać właściciela Muzeum. Polecam.

Wspaniała obsluga i czysto.

Często odwiedzam tę placówkę. Zawsze jest szybciutko. Dyrektor muzeum bardzo precyzyjnie robi wyklad o eksponatach.

Prestiżowe i niezastąpione w Europie.

Bardzo istotne i specyficzne w swoim rodzaju muzeum w południowej części Polski dokładnie na Górnym Śląsku w nowoczesnym mieście jakim są Tychy. Placówka spełnia ważną misję biuletynu historii, która miała miejsce na całym Starym Lądzie. Jednak tematyka zebranych eksponatów jest korelacyjna dziejowo z przemysłem, kulturą i sztuką całokształtu niemalże świata.

Odwiedzałeś ostatnio MUZEUM MINIATUROWEJ SZTUKI PROFESJONALNEJ HENRYK JAN DOMINIAK?

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Oferta

  • zajęcia plastyczne
  • dla firm
  • eventy
  • wakacje z dzieckiem
  • Europa
  • ekologia

Podobne firmy w okolicy

Pracowni pod Koziołkami

(5.00 )

Experymentarium

(5.00 )

Muzeum Śląska Opolskiego

(1.50 )

Poradnik jakości obsługi

Ranking najlepszych sklepów z elektroniką

Kupując nowe sprzęty do domu, istotna jest dla nas nie tylko niezawodność produktów, ale też profesjonalna i kompetentna obsługa, która pomoże nam wybrać sprzęt najbardziej odpowiadający naszym oczekiwaniom. Sprawdź, z którego sklepu wyjdziesz najbardziej zadowolony!W rankingu są uwzględnione firmy, które zebrały min. 100 opinii na naszym portalu.

Ruszamy na wyprzedaże! Zobacz gdzie spotkasz najlepszą jakość obsługi!

 Trwają letnie wyprzedaże, które w tym roku zachęcają do zakupów sporymi obniżkami cen. My, konsumenci chętnie korzystamy z wyjątkowych ofert, ale czy jesteśmy równie wyjątkowo traktowani? Zanim wybierzesz się na podbój sklepów, sprawdź gdzie znajdziesz nie tylko duży wybór i ciekawy asortyment, ale także wysoką jakość obsługi! Najczęściej (i najwięcej) podczas wyprzedaży kupujemy odzież i dodatki. Za co cenimy sklepy, które odwiedzamy, a co nam się nie podoba? Sprawdźmy opinie użytkowników portalu jakoscobslugi.pl.Pośród firm z branży modowej najwięcej recenzji na portalu zebrała marka Reserved. Na przestrzeni ostatniego miesiąca klienci pozytywnie oceniali krótki czas obsługi oraz zachowanie personelu. Jednak w wielu opiniach pojawiają się spostrzeżenia nt. czystości w przymierzalniach, o czym pisze m.in. Klient_7t5j:"dokonanie zwrotu i zakup innych rzeczy odbyło się bardzo szybko i sprawnie. Kasjerka była uprzejma i chętnie odpowiadała na moje pytania. Sklep jest bardzo dobrze zatowarowany, jedyne do czego można się przyczepić to czystość w przymierzalniach. Poza tym wszystko na dobrym poziomie."Podobnie sklep ocenia Klient_eZpi, który pisze: Sklep dobrze zatowarowany, bez luk. Łatwo się w nim odnaleźć, chociaż w kabinach przebieralni było trochę brudno. Obsługa bardzo pomocna, a kasowanie odbywa się szybko i bez większych przerw (…).W zestawieniu znajduje się również jedna z najchętniej odwiedzanych marek – H&M. Jednak wskaźnik jakości obsługi jest zdecydowanie niższy. Co wpływa na niezadowolenie klientów popularnego „hm”? W czerwcu kupujący narzekali na zachowanie personelu oraz złą organizację obsługi:"Bardzo długi okres oczekiwania na obsługę. Obsługa w ogóle nie przejmuje się klientem opryskliwe podejście do klienta (…). Bardzo zła atmosfera, bałagan , zero organizacji. Biuro nie wie co sprzedaje na magazynie okazuje się, że towaru brak mimo iż klient zapłacił wcześniej za towar".~ Klient_3GyxZarówno pozytywne jak i negatywne opinie w większości przypadków dotyczą wiedzy oraz zachowania personelu, asortymentu i ogólnego wyglądu miejsca obsługi. A ty na co zwracasz uwagę podczas zakupów? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami i oceń firmy, które odwiedzasz!A jeśli robisz zakupy online sprawdź, którą firmę kurierską polecają użytkownicy portalu. Ranking najlepiej ocenianych kurierów znajdziesz tutaj.

Urządzaj bez nerwów czyli zestawienie najlepszych sklepów z artykułami dla domu!

 Wakacje to nie tylko czas urlopów, ale także remontów i zmian wystroju wnętrz naszych domów. Zanim wybierzemy się na zakupy warto sprawdzić, które firmy świadczą usługi na najwyższym poziomie oraz gdzie znajdziemy największy wybór produktów. Oto zestawienie najlepiej ocenianych sklepów z branży dom i ogród stworzony na podstawie opinii użytkowników portalu jakoscobslugi.pl. Jakie elementy mają wpływ na jakość obsługi w sklepach z wyposażeniem wnętrz? Przyjrzyjmy się bliżej opiniom użytkowników portalu i sprawdźmy na co zwracali uwagę podczas zakupów mebli czy dekoracji do domu. Chociaż sieć sklepów Action jest stosunkowo młodą marką w Polsce zdążyła już zebrać wiele pozytywnych opinii. Klienci najczęściej doceniają dużą ilość pracowników oraz ich przyjazne nastawienie:„Podoba mi się to, że pracowników zawsze jest sporo. Są uśmiechnięci i widać, że praca potrafi dać im przyjemność. Żeby kogoś poprosić o pomoc nie trzeba szukać po całej hali. Kolejne kasy otwierane w miarę potrzeb.”~Klient_iV4yW ciągu minionego półrocza postawa personelu była równie często oceniania przez klientów sklepów Jysk. Jednak ten aspekt obsługi nie zebrał wysokich not. Klienci skarżą się, że pracownicy są trudno dostępni oraz mało chętni do pomocy. Pozytywnie natomiast oceniano zatowarowanie i szeroki wybór asortymentu. Takie doświadczenia opisuje Klient_p1YC:„W sklepie jest duży wybór produktów, jednak pracownicy nie są zainteresowani obsługą klientów. Nawet jak jest kilku pracowników na sali sprzedaży to nie oferują pomocy tylko rozmawiają na prywatne tematy.”Inna skandynawska sieć sklepów wyróżnia się na tle konkurencji sposobem ekspozycji asortymentu oraz punktami gastronomicznymi zlokalizowanymi na terenie sklepów: „Bardzo bogaty asortyment można znaleźć tam wszystko do urządzenia domu. Wielkim plusem jest forma prezentacji asortymentu. Stworzone są pomieszczenia jak w domu: pokoje, sypialnie, łazienki itp, meble dopasowane do różnych wnętrz, sprytne rozwiązania. Genialna jest restauracja ikea, jedzenie jest pyszne, różnorodne w formie bufetu szweckiego a ceny naprawdę niskie.” ~ Klient_9BFMKlienci sklepów z wyposażeniem wnętrz negatywnie wspominają proces reklamacyjny. Takie przypadki miały miejsce między innymi we wspominanym wcześniej sklepie IKEA oraz Black Red White. „Nigdy nie spotkałam się z tak fatalną obsługą w zakresie reklamacji. Otrzymałam wadliwy towar jeszcze w grudniu, a do dnia dzisiejszego nie otrzymałam właściwego! Pracownicy robią wiele problemów, przerzucają na siebie odpowiedzialność i próbują wymigać się argumentami "Ja nie wiem, to koleżanka załatwiała". Jest to niezwykle nieprofesjonalne i z pewnością nie dokonam już w tym punkcie żadnego zakupu.”~ Klient_AjotUżytkownicy portalu najczęściej zwracają uwagę na zachowanie i kompetencje pracowników. W niektórych sklepach stanowi to zachętę do zakupów, w innych wręcz przeciwnie. Jak się okazuje, ważnym elementem jest także obsługa posprzedażowa i nie warto jej zaniedbywać.A jak Ty oceniasz swoją ostatnią wizytę w sklepie z wyposażeniem wnętrz? Opisz swoje doświadczenia i podziel się opinią! 

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem