MUZEUM MINIATUROWEJ SZTUKI PROFESJONALNEJ HENRYK JAN DOMINIAK

( 4.99 )

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak centralizuje, dokumentuje i ujawnia prace profesjonalnych artystów ogółu kuli ziemskiej. Ekspozycja obejmuje paletę fenomenów, a także zbiory materii o charakterze minionym. Pakiet placówki uwzględnia: 1. Obrazy, rysunki i grafikę. 2. Rzeźby i ceramikę. 3. Obiekty historyczne z zakresu etnografii, falerystyki i weksylologii. 4. Białą broń, mundury i nakrycia głowy. Kreator i gestor muzeum, Henryk Jan Dominiak, stworzył nieprzeciętny wymiar, który edukuje i inspiruje wszystkich gości. Prezentuje populacji wirtuozerię, historię i naukę w świeży i emocjonujący sposób. Placówka czyni pewnym eksplorację kolekcji w szperaniu inspiracji, nauki i relaksu. Ostatnimi czasy w Europie otwarto zatrzęsienie nieznanych zniewalających muzeów. Jednym z nich jest Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak. Zbiornicę założył w 2013 roku w Tychach przedsiębiorca i artysta Henryk Jan Dominiak. Ta żywotna instytucja europejska szybko została uznana przez lokalną społeczność za znaczący rozdział miasta. Muzeum wtłacza audytorium w fascynujący świat kolekcji maleńkich obrazów, rysunków, rzeźb i obiektów historycznych. Zapewnia jednocześnie stymulującą przestrzeń publiczną, w której ludzie mogą się spotkać i zainspirować. Muzeum kształtuje tożsamość cywilizacji i gromadzi różne grupy elektoratu. Podstawową rolą Muzeum jest bycie kopalnią edukacji, czy to poprzez prezentowanie kolekcji produktów kulturalnych, takich jak dzieła sztuki, czy opowiadanie historii czegoś, na przykład epizodu historycznego. Grażyna Dominiak, kapłanka rodzinnego ogniska, jest również bardzo aktywna w ewolucji instytucji. Daje oparcie w planowaniu i realizacji działań w okresie wystaw stałych i doraźnych. W postępowaniu rozjemczym z Departamentem Ustawodawczym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w muzeum skomponowano następujące działy: 1. Wydział Malarstwa, Rysunku i Grafiki. 2. Domenę Rzeźby i Ceramiki. 3. Katedrę Falerystyki i Weksylologii, Heraldyki, Symboliki i Emblematyki. 4. Departament Broni Białej. Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak jest jednym z mających najmniej lat i najmniejszych muzeów na świecie. Niezmienna wystawa składa się z dwóch pomieszczeń (Granitowej Sali i Szklanego Holu) o kumulacyjnej powierzchni 21,9 m². Ściany apartamentu obłożone są znacznymi arkuszami luster bez ram, aby optycznie powiększyć przestrzeń i zaznaczyć współczesny wygląd. Wstępujący do muzeum zwiedzają otaczający go Mini Park Raj i ceniony Rubinowy zegar słoneczny, skalkulowany przez fizyka z Oksfordu dr Lucjana Pajdzika. Nieco wcześniej zewnętrzną część instytucji zwaną "Zielone Tychy Kultura", która jest makietą miasta z niskich krzewów dokonaną przez Dominiaka.

Opinie (79)

Najwspanialsza wizyta w muzeum od kiedy pamiętam.

Dyrektor muzeum zna eksponaty! Najważniejsze jest to, że dokonywał prezentacji zbiorów zgodnie z posiadanymi działami. Jest ich 4, które uzgodnił z MKiDN i posegregował je w szklanych gablotach z jednoczesnym wyraźnym opisem. Praktycznie dowiedziałam się o nich wszystko, bo albo merytorycznie odpowiadał na na zadane pytania, albo sam ciekawie o nich opowiadał. Wizyta trwała około 2-2,5 godziny, poczęstowano mnie nawet chłodnym napojem - za który byłam bardzo wdzięczna. Znam się na sztuce i polecam to miejsce zarówno dorosłym jak i dzieciom w towarzystwie dorosłych - jak się zorientowałam same dzieci nie są wpuszczane. Na drzwiach jest informacja "Tu Honorujemy Kartę Dużej Rodziny". Dyrektor - właściciel zyskał punkty swoim zachowaniem, które było miłe i poprawne. Ofertę porównuję gdyż sporo się o niej dowiedziałam. Życzę wszystkim takich chwil.

Rzeźba z Węgier.

Wszystkie eksponaty są wyjątkowe. Małe, misternie wykonane i interesujące. Jednak "TANIEC", to taka praca, która pokazuję współpracę obojgu płci. Partnerstwo kobiety i mężczyzny wspólnie tańczących wewnątrz kuli ziemskiej - to coś więcej niż sama forma zabawy towarzyskiej. To pląs życia. Wspólne zmaganie się z jego trudami - jednak na zasadzie partnerskiego kroku i dobrego doboru charakterów, zainteresowań i rytmiki życia. To tak jak rzeka z rybami, która żyje, płynie by nasycić człowieka, zwierzę i inne stworzenia zamieszkujące ją. Tak jak kula ziemska wypełnia jestestwo człowieka różnych ras.

Pierwsza wizyta.

W tym muzeum byłem jeszcze na początku jak to muzeum powstawało. Podobała mi się ta inicjatywa.

Wizyta w bardzo małym muzeum.

Polecam to malusieńkie muzeum. Jest bardzo miłe z miłym dyrektorem i maciupeńkimi eksponatami.

Zwiedzanie w okularach.

Jak zwykle ciekawość kobieca zwyciężyła. No nawet mi się podobało. Na nosie okulary miałam dobre, to widziałam te małą sztukę. Ten pan to nawet fajnie opowiadał o tych obrazach.

Pobyt w muzeum na Żwakowskiej w Tychach.

Mogę śmiało stwierdzić, iż muzeum należy do kategorii instytucji zwiedzanych z przyjemnością.

Wizyta z córką siostry z Tychów.

Bardzo polecam to miejsce. Odwiedziłyśmy to muzeum w 2018 roku z córeczką siostry z Tychów. Było nadzwyczaj interesująco i ciekawie. Ciekawe opowieści o eksponatach. Pomieszczenia przytulne i czyste. Wszystko zrozumiale opisane.

W muzeum z niesfornymi dzieciakami.

Byłam w tym muzeum ze swoimi dzieciakami. No może bardziej niż trochę rozrabiają. Często nam dają do zrozumienia byśmy sobie po prostu poszli. Ale nie tu. Pan dyrektor sam jak powiadał kiedyś bardzo rozrabiał i żyje. Dał jakieś zabawki na drutach robione (myszkę i żabkę) moim dzieciakom i spokój był. Polecam to miejsce jako przyjazne dla matki z dziećmi.

Zwiedzanie sztuki współczesnej.

W lutym 2020 odwiedziłem wystawę tego muzeum. Już dawno nie byłem w tak profesjonalnie prowadzonej instytucji. Polecam.

Odwiedziny w muzeum.

Odwiedziłam muzeum będące w moim budynku przy ulicy Żwakowskiej. Zostałam przyjęta profesjonalnie. Pomieszczenia czyste. Eksponaty profesjonalnie opisane. Wypowiedzi w pełni obejmowały wystawione eksponaty.

Nawet konkursy organizują.

Byłem tu latem 2019 z wnuczką - bardziej z ciekawości niż z zainteresowania. Było bardzo przyjemnie, a wnętrze nawet nam się podobało. W tym czasie placówka organizowała konkurs plastyczny dla dzieci. Wnuczka dostała herby szlachty polskiej do pomalowania kredkami lub farbami na ten konkurs organizowany przez muzeum.

Z ciekawości odwiedziłem muzeum.

Odwiedziłem z ciekawości to miejsce we środę 22 stycznia 2020 roku. W gruncie rzeczy nie interesują mnie muzea, sztuka i historia. Jednak z uwagi na maleńkie wymiary w mojej pamięci utkwiły obrazy olejne o Dąbrowie Górniczej. Pierwszy z nich to "Dąbrowa Kopalnia Ignacy w Zagórzu i Huta Paulina zimą P. XX W." Drugi prezentuje "Dworzec Wiedeński początek XX W.". Trzeci chyba najciekawszy to "Widok z Dąbrowy - Główna ulica z 1899 Roku". Wszystkie te maleństwa - skomponowane zostały w 2013 przez artystę z Łęcznej. Polecam to miejsce, zwłaszcza, że człowiek, które je prowadzi, w sposób bardzo interesujący opowiada o zasobach tej placówki. Nawet słuchałem go z większym zainteresowaniem niż nauczycieli historii w szkołach.

4 godziny super wykładu.

Zwiedziłam to miejsce z koleżanką w środę 22 stycznia 2020. Dowiedziałam się prawie wszystkiego o tej placówce i o eksponatach nawet o artystach. Prawie cztery godziny słuchałam z olbrzymią ciekawością. Mnie to interesowało. Jak ktoś kocha sztukę to polecam.

Wizyta udana. Profesjonalna kolekcja. Wspaniały wykład.

Miałem możliwość zapoznać się ze zbiorem znakomitych miniatur. Bardzo fachowy wykład interesująca postać właściciela Muzeum. Polecam.

Wspaniała obsluga i czysto.

Często odwiedzam tę placówkę. Zawsze jest szybciutko. Dyrektor muzeum bardzo precyzyjnie robi wyklad o eksponatach.

Prestiżowe i niezastąpione w Europie.

Bardzo istotne i specyficzne w swoim rodzaju muzeum w południowej części Polski dokładnie na Górnym Śląsku w nowoczesnym mieście jakim są Tychy. Placówka spełnia ważną misję biuletynu historii, która miała miejsce na całym Starym Lądzie. Jednak tematyka zebranych eksponatów jest korelacyjna dziejowo z przemysłem, kulturą i sztuką całokształtu niemalże świata.

Wyjątkowy medal pamiątkowy - świadczący o POLSKOŚCI.

Nieziemsko mnie zafrapował medal z III działu tej placówki muzealnej traktującej o falerystyce. Tytuł medalu MARSHAL JÓZEF PIŁSUDSKI – KAWECKI (awers). Podobnie jak istotna strona pamiątkowego krążka, jak i drugoplanowa (rewers) są okazale zdobione.

Odwiedzałeś ostatnio MUZEUM MINIATUROWEJ SZTUKI PROFESJONALNEJ HENRYK JAN DOMINIAK?

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Oferta

  • zajęcia plastyczne
  • dla firm
  • eventy
  • wakacje z dzieckiem
  • Europa
  • ekologia

Podobne firmy w okolicy

Pracowni pod Koziołkami

(5.00 )

Experymentarium

(5.00 )

Muzeum Śląska Opolskiego

(1.50 )

Poradnik jakości obsługi

Siła! Moc! Energia! Czyli ranking TOP 8 siłowni

 Chcielibyście zacząć przygodę ze sportem, ale nie wiecie, który klub fitness wybrać? A może szukacie nowego miejsca, by złapać formę na lato? Sprawdźcie ranking TOP 8 siłowni na portalu jakoscobslugi.pl i ruszajcie na trening!

Jaki bank wybrać? RANKING najlepiej ocenianych banków!

W jakim banku założyć konto? W którym najlepiej wziąć kredyt? Gdzie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu otrzymacie pomoc od profesjonalistów? Przedstawiamy nasz ranking najlepiej ocenianych banków na portalu jakoscobslugi.pl!

Gdzie robić zakupy? RANKING najlepiej ocenianych supermarketów!

Gdzie najlepiej wybrać się na zakupy? W którym sklepie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu znajdziecie produkty i skorzystacie z ciekawych promocji? Sprawdźcie nasz ranking najlepiej ocenianych supermarketów na portalu jakoscobslugi.pl!  

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem