Jakość Obsługi

InPost

( 3.60 )

InPost jest największym, niezależnym operatorem logistycznym. Świadczy nowoczesne usługi dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce. Obecnie InPost skupia się na działalności e-commerce, w szczególności obsłudze logistycznej paczkomatów i usługach kurierskich dla klientów sklepów internetowych.

Opinie (1733)

O ile paczkomaty są super, kurierzy do drzwi to porażka

1 gwiazda tylko i wyłącznie za paczkomaty, usługi kurierskie bezpośrednio do mieszkania zasługują na ujemne punkty. Kurier na Woli w Warszawie nawet nie próbował dostarczyć paczki (2 dni osoba czekająca na paczkę była obecna w domu, domofon czy telefon nawet nie zadzwoniły). Po otrzymaniu informacji, że paczka zostaje odesłana do nadawcy próbowałam skontaktować się z kurierem za pomocą numeru podanego przez InPost w SMSie. Jak się okazało był to numer do kuriera, który obsługiwał inny rejon, więc nie był mi w stanie pomóc, podobnie jak pani na czacie na stronie InPostu. Totalna porażka, jedynie paczkomaty jakoś ratują wizerunek tej firmy, chociaż też miałam z nimi kilka przygód. Kuriera pod drzwi zdecydowanie ODRADZAM, bo nie potrafi wywiązać się ze swojej pracy, ale reklamację na jakość usługi może zgłosić tylko nadawca (u mnie był to duży sklep, który nie bawi się w tego typu zgłoszenia). Kolejne zamówienie złożyłam w tym samym sklepie z prośbą o kuriera DPD, który jakoś nie miał problemu z dostarczeniem paczki po uprzednim kontakcie telefonicznym.

Żenada

Kurier nie doręcza moich przesyłek on post nie widzi w tym problemu tylko każe mi prosić kuriera aby dostarczył mi przesyłki żenada

Dramatyczna obsługa

Zaginięcie paczki kurierskiej (w statusie zawsze doręczona) przerabiane dwukrotnie. Wysłane prawie 2000 paczek w InPost w 4 m/ce: 1. 3 m/ce brak wypłaty, ciągle wymyślanie nowych powodów - brak wskazania ubezpieczyciela podawanego jako powód kolejnych uzupełnień - podany nr IMEI produktu, faktura i wszystkie dane 2. Kolejna 1 m/c i informacja o braku rozpatrzenia, brakuje dowodu realizacji transakcji oraz IMEI. Wszystko dawno przesłane do InPost i to już podczas zgłoszenia reklamacji. Na każdej etykiecie informacja z nr aukcji, nazwą przedmiotu w paczce i kwotą jego wartości. Pracownicy robią co mogą, aby nie wypłacić odszkodowania. Dodam, że z prawie 2000 paczek, KAŻDA była ubezpieczona. Pomijam w ciągu 4 m/ce sytuacje, powrotu przedmiotu wartości 3-4 tys. zł bez elementów w które został zapakowane, z oddziału w Szczecinie wysłanego do oddziału w Rzeszowie (wrócił cały nienaruszony, więc pomijam) i inne drobne kwiatki. Pomijam zniszczenia paczek, gdzie dochodzenie roszczeń jest NIEREALNE i w związku z dużą ilością wysyłanych wartościowych paczek, pominięto i odpuszczono reklamacje. Zapakowane są w takim sposób, że można rzucać po całym busie... Obsługa klienta 0 (Zero). Jedyna rozsądna forma wysyłek to paczkomat. Kurier nigdy nie przyjechał na czas odebrać paczki, burdel w systemie, zdarzało się że był zamówiony na poniedziałek, a przyjeżdżał w środę i czwartek - mimo, że paczki dostarczyliśmy sami do sortowni i były już doręczone. Pomijam, że za każdy podjazd płacicie kilka zł. Pomijam, że często paczkomat wychodzi minimalnie drożej niż przesyłka kurierska, jeśli posiadacie umowę. Usługi kurierskie dramat, jeśli wysyłacie tanie rzeczy ok, w innym przypadku nie ma możliwości współpracy z tą firmą. Jeśli InPost myśli o rozwoju w kierunku zachodnim, zapomnijcie - za taką obsługę klienta wykopią Was ekspresem do domu.

Beton

Nic nie można załatwić paczka idzie dłużej niż jazda na rowerze

Infolinia - dramat

Globalny brak chęci pomocy ze strony infolinii w rozwiązaniu problemu. Brak informacji o kodzie odbioru paczki na sms i na e-mail. Grunt to włożyć paczkę do paczkomatu a co dalej? Niech się klient męczy.

Skandaliczne zachowanie kuriera

Info o przesyłce, że jest do odebrania u kuriera, bo paczkomat przepełniony. Podjeżdżam, podaję numer kurierowi, a ten do mnie z krzykiem że jego ten kod nie interesuje. Pokazuję maila od Inpostu w którym jak byk jest napisane, że , cyt: /// proszę podać kod odbioru kurierowi przy odbiorze. /// Pokazuję mu więc ponownie MAILA OD INPOSTU z powyższą treścią, a ten nadal na mnie, że UWAGA (treść usunięta przez administratora) go ten kod interesuje i że mi nie wyda paczki. Zadzwoniłem na infolinię Inpost, gdzie żeby porozmawiać z kimś, trzeba PRZYMUSOWO wysłuchać niemal 7 minutowego komunikatu i rodo i innych głupotach. W końcu, po wysłuchaniu powyższych głupot które zapewne mają zniechęć na max-a potencjalnego niezadowolonego klienta, udało mi się zgłosić skargę na kuriera. Na szczęście pani z którą rozmawiałem była grzeczna i pomocna. (Opinia zmoderowana przez administratora z uwagi na treść )

Uszkodzone paczki

Dziś 3 lipca 2020 r.odebrałem już po raz drugi paczkę z sfd uszkodzoną, rozerwaną! Beznadziejni kurierzy. Prawie miesiąc temu paczkę wysłali do ... Gdańska. Porażka, każda inna firma lepiej pracuje niż oni. I reklamacji nie uznają. Żadnego przepraszamy za naszych pracowników.

Borowska 114 WRO06L

Tragedia! Co się z Wami dzieje! (to nie jest związane z sytuacją epidemii bo było przed nią) Czy ktoś w końcu wstawi większy paczkomat w tej lokalizacji? Bardzo często zamawiam paczki przez paczkomaty i już chyba 10 paczka jest przekierowywana najpierw do paczkomatu tymczasowego z powodu przepełnienia wybranego. W paczkomacie tymczasowym leży 48 godzin!!! Piszę, dzwonię i nic! Nie mam możliwości odbioru paczkomatu tymczasowego bo jest po prostu za daleko. Postawiliście sobie olbrzymi paczkomat na parkingu koło aquaparku, ale nikt nie pomyślał, żeby ten malutki w lokalizacji Borowska 114 zamienić na większy. Czy to jest takie trudne skoro jest wieczny problem z przepełnieniem? Dodam jeszcze taką ciekawostkę. Również wysyłam paczki za pomocą paczkomatu WRO06L i nigdy nie spotkałam się z sytuacją żeby brakowało wolnej skrzynki. Baa! Nawet mam wybór, jeśli otwarta jest za mała mogę wybrać inny rozmiar. Czyli co? Miejsce jest! Pytanie, dlaczego paczki nie są kierowane do wybranego paczkomatu?

Skandal

21.05 paczka zaginęła w dniu nadania w paczkomacie. Paczka była oznaczona jako nie nadana pomimo iż została umieszczona w paczkomacie. Po trzech tygodniach zgłoszona reklamacja o zwrot kosztów za przesyłke i jej zawartość. Po koło 3.5tyg(16.06)i kilku ponagleniach ktos raczył przeszukać paczkomat. Paczka się znalazła i dotarła. Reklamacja została umorzona bo przecież paczka DOSTARCZONA. Koszty poniesione za ponowne wysłanie towaru, i za zwrot zaginionej paczki musiałem ponieść Ja Skandal.

Nie dziękuję, nigdy więcej

Opinię wystawiam po drugiej już z rzędu nieprzyjemnej sytuacji z tą firmą. Pierwsza to paczka została zgnieciona, gdzie na opakowaniu widniała informacja o tym, że w środku znajdują się delikatne przedmioty. Druga to sytuacja z dziś gdzie sprawdzając status przesyłki, z zaskoczeniem odkryłam, że paczka w drodze do paczkomatu nagle została zwrócona do nadawcy. Konsultanci na infolinii są chyba tylko od tego, żeby informować o możliwości złożenia reklamacji. Nawet nie dowiedziałam się czemu paczka została zwrócona. Szkoda nerwów. Następnym razem dopłacę i wybiorę kuriera innej firmy.

MASAKRA! UWAŻAJCIE NA NICH!

Opinię wystawiam po zeszłotygodniowej dostawie - dostałem laptopa ze strzaskaną matrycą. Sprzedający ma protokół sprawdzenia towaru przed wysyłką, więc został zniszczony w transporcie. Reklamację przeciągają najdłużej jak się da, nie ma możliwości uzyskania informacji na infolinii, i oczywiście nie uznali mojego zgłoszenia. Zniszczyli mi komputer i umyli ręce, NIE POLECAM!!!

Super obsługa

Profesjonalizm pani która przyjmowała zgloszenie [zablokowała się skrytka] oraz pana (dane osobowe pracownika usunięte przez administratora- RODO) z działu technicznego. Bardzo dziękuję.

LEKCEWAŻENIE KLIENTA

W dniu 11.06.2020 r. otrzymałam informację sms, że moja paczka została umieszczona w paczkomacie. Jeszcze tego samego dnia poszłam odebrać paczkę. Okazało się, że została umieszczona w uszkodzonej skrytce, która nie chciała się otworzyć. Od razu spod owego paczkomatu zadzowniłam na infolinię zgłosić problem. Uprzejmy Pan poinformował mnie, że zgłosi w systemie, aby przełożyć paczkę do innej (sprawnej) skrytki i że tego samego dnia lub na drugi dzień otrzymam smsa z nowym kodem. 16.06.2020 zadzwoniłam ponownie na infolinię, żeby zapytać na jakim etapie jest przełożenie mojej paczki do innej skrytki, po czym otrzymałam informację, że nie wiedzieć czemu (?!) moja paczka została cofnięta na magazyn In Post. Zapewniono mnie również, że nie zostanie ona odesłana do Nadawcy, tylko ponownie dostarczona do paczkomatu, abym mogła ją odebrać. Dzisiaj tj. 18.06.2020 dzwoniąc na infolinię poinformowano mnie, że w dniu wczorajszym paczka dotarła do Nadawcy. Na pytanie, co w takim przypadku, kiedy nie mam ani paczki ani pieniędzy Z WINY IN POST, dowiedziałam się, że TO JA mam się kontaktować z Nadawcą w celu ponownego nadania paczki, albo złożyć reklamację na stronie IN POST. Zupełne DNO. Lekceważenie klienta w każdym calu, tym bardziej, że wina leży WYŁĄCZNIE po stronie IN POST.

Odwiedzałeś ostatnio InPost?

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Oferta

  • przesyłki kurierskie
  • paczki
  • kurier
  • paczkomaty

Podobne firmy w okolicy

Poczta Polska

(2.79 )

DHL

(3.76 )

DPD Polska

(3.20 )

Poradnik jakości obsługi

Ruszamy na wyprzedaże! Zobacz gdzie spotkasz najlepszą jakość obsługi!

 Trwają letnie wyprzedaże, które w tym roku zachęcają do zakupów sporymi obniżkami cen. My, konsumenci chętnie korzystamy z wyjątkowych ofert, ale czy jesteśmy równie wyjątkowo traktowani? Zanim wybierzesz się na podbój sklepów, sprawdź gdzie znajdziesz nie tylko duży wybór i ciekawy asortyment, ale także wysoką jakość obsługi! Najczęściej (i najwięcej) podczas wyprzedaży kupujemy odzież i dodatki. Za co cenimy sklepy, które odwiedzamy, a co nam się nie podoba? Sprawdźmy opinie użytkowników portalu jakoscobslugi.pl.Pośród firm z branży modowej najwięcej recenzji na portalu zebrała marka Reserved. Na przestrzeni ostatniego miesiąca klienci pozytywnie oceniali krótki czas obsługi oraz zachowanie personelu. Jednak w wielu opiniach pojawiają się spostrzeżenia nt. czystości w przymierzalniach, o czym pisze m.in. Klient_7t5j:"dokonanie zwrotu i zakup innych rzeczy odbyło się bardzo szybko i sprawnie. Kasjerka była uprzejma i chętnie odpowiadała na moje pytania. Sklep jest bardzo dobrze zatowarowany, jedyne do czego można się przyczepić to czystość w przymierzalniach. Poza tym wszystko na dobrym poziomie."Podobnie sklep ocenia Klient_eZpi, który pisze: Sklep dobrze zatowarowany, bez luk. Łatwo się w nim odnaleźć, chociaż w kabinach przebieralni było trochę brudno. Obsługa bardzo pomocna, a kasowanie odbywa się szybko i bez większych przerw (…).W zestawieniu znajduje się również jedna z najchętniej odwiedzanych marek – H&M. Jednak wskaźnik jakości obsługi jest zdecydowanie niższy. Co wpływa na niezadowolenie klientów popularnego „hm”? W czerwcu kupujący narzekali na zachowanie personelu oraz złą organizację obsługi:"Bardzo długi okres oczekiwania na obsługę. Obsługa w ogóle nie przejmuje się klientem opryskliwe podejście do klienta (…). Bardzo zła atmosfera, bałagan , zero organizacji. Biuro nie wie co sprzedaje na magazynie okazuje się, że towaru brak mimo iż klient zapłacił wcześniej za towar".~ Klient_3GyxZarówno pozytywne jak i negatywne opinie w większości przypadków dotyczą wiedzy oraz zachowania personelu, asortymentu i ogólnego wyglądu miejsca obsługi. A ty na co zwracasz uwagę podczas zakupów? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami i oceń firmy, które odwiedzasz!A jeśli robisz zakupy online sprawdź, którą firmę kurierską polecają użytkownicy portalu. Ranking najlepiej ocenianych kurierów znajdziesz tutaj.

Urządzaj bez nerwów czyli zestawienie najlepszych sklepów z artykułami dla domu!

 Wakacje to nie tylko czas urlopów, ale także remontów i zmian wystroju wnętrz naszych domów. Zanim wybierzemy się na zakupy warto sprawdzić, które firmy świadczą usługi na najwyższym poziomie oraz gdzie znajdziemy największy wybór produktów. Oto zestawienie najlepiej ocenianych sklepów z branży dom i ogród stworzony na podstawie opinii użytkowników portalu jakoscobslugi.pl. Jakie elementy mają wpływ na jakość obsługi w sklepach z wyposażeniem wnętrz? Przyjrzyjmy się bliżej opiniom użytkowników portalu i sprawdźmy na co zwracali uwagę podczas zakupów mebli czy dekoracji do domu. Chociaż sieć sklepów Action jest stosunkowo młodą marką w Polsce zdążyła już zebrać wiele pozytywnych opinii. Klienci najczęściej doceniają dużą ilość pracowników oraz ich przyjazne nastawienie:„Podoba mi się to, że pracowników zawsze jest sporo. Są uśmiechnięci i widać, że praca potrafi dać im przyjemność. Żeby kogoś poprosić o pomoc nie trzeba szukać po całej hali. Kolejne kasy otwierane w miarę potrzeb.”~Klient_iV4yW ciągu minionego półrocza postawa personelu była równie często oceniania przez klientów sklepów Jysk. Jednak ten aspekt obsługi nie zebrał wysokich not. Klienci skarżą się, że pracownicy są trudno dostępni oraz mało chętni do pomocy. Pozytywnie natomiast oceniano zatowarowanie i szeroki wybór asortymentu. Takie doświadczenia opisuje Klient_p1YC:„W sklepie jest duży wybór produktów, jednak pracownicy nie są zainteresowani obsługą klientów. Nawet jak jest kilku pracowników na sali sprzedaży to nie oferują pomocy tylko rozmawiają na prywatne tematy.”Inna skandynawska sieć sklepów wyróżnia się na tle konkurencji sposobem ekspozycji asortymentu oraz punktami gastronomicznymi zlokalizowanymi na terenie sklepów: „Bardzo bogaty asortyment można znaleźć tam wszystko do urządzenia domu. Wielkim plusem jest forma prezentacji asortymentu. Stworzone są pomieszczenia jak w domu: pokoje, sypialnie, łazienki itp, meble dopasowane do różnych wnętrz, sprytne rozwiązania. Genialna jest restauracja ikea, jedzenie jest pyszne, różnorodne w formie bufetu szweckiego a ceny naprawdę niskie.” ~ Klient_9BFMKlienci sklepów z wyposażeniem wnętrz negatywnie wspominają proces reklamacyjny. Takie przypadki miały miejsce między innymi we wspominanym wcześniej sklepie IKEA oraz Black Red White. „Nigdy nie spotkałam się z tak fatalną obsługą w zakresie reklamacji. Otrzymałam wadliwy towar jeszcze w grudniu, a do dnia dzisiejszego nie otrzymałam właściwego! Pracownicy robią wiele problemów, przerzucają na siebie odpowiedzialność i próbują wymigać się argumentami "Ja nie wiem, to koleżanka załatwiała". Jest to niezwykle nieprofesjonalne i z pewnością nie dokonam już w tym punkcie żadnego zakupu.”~ Klient_AjotUżytkownicy portalu najczęściej zwracają uwagę na zachowanie i kompetencje pracowników. W niektórych sklepach stanowi to zachętę do zakupów, w innych wręcz przeciwnie. Jak się okazuje, ważnym elementem jest także obsługa posprzedażowa i nie warto jej zaniedbywać.A jak Ty oceniasz swoją ostatnią wizytę w sklepie z wyposażeniem wnętrz? Opisz swoje doświadczenia i podziel się opinią! 

RANKING Najlepiej Oceniani Kurierzy!

Robiąc zakupy przez internet, dokonując zwrotów lub po prostu wysyłając paczkę w świat często zastanawiacie się, którą firmę kurierską wybrać. Z pomocą przychodzą inni konsumenci korzystający z usług tej branży. Przedstawiamy zestawienie najlepiej ocenionych firm kurierskich - sprawdź, która marka świadczy obsługę na najwyższym poziomie.Klienci korzystający z usług kurierów w swoich opiniach najczęściej zawracają uwagę na 3 aspekty obsługi: czas i organizacja obsługi, zachowanie pracowników oraz kontakt z infolinią lub kurierem. Mimo wysokich wskaźników ogólnej jakości obsługi, konsumenci nie mają powodów do zadowolenia. W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej negatywnych opinii, w których głównie klienci narzekają na niedotrzymanie terminów doręczeń, nieuprzejme zachowanie kurierów i uszkodzenia paczek. Takie doświadczenia z kurierem InPost ma m.in. Klient_iki7:„Opinię wystawiam po drugiej już z rzędu nieprzyjemnej sytuacji z tą firmą. Pierwsza to paczka została zgnieciona, gdzie na opakowaniu widniała informacja o tym, że w środku znajdują się delikatne przedmioty. Druga to sytuacja z dziś gdzie sprawdzając status przesyłki, z zaskoczeniem odkryłam, że paczka w drodze do paczkomatu nagle została zwrócona do nadawcy. Konsultanci na infolinii są chyba tylko od tego, żeby informować o możliwości złożenia reklamacji. Nawet nie dowiedziałam się czemu paczka została zwrócona. Szkoda nerwów. Następnym razem dopłacę i wybiorę kuriera innej firmy.”Nieusatysfakcjonowany z obsługi firmy GLS jest również Klient_coc_5159, który w swojej opinii wspomina: „Kurier miał dostarczyć przesyłkę. Cały dzień byłam w domu i na niego czekałam. Po jakimś czasie dostałam sms-a, że paczka czeka na mnie w punkcie odbioru. Okazało się, że kurier nawet nie próbował znaleźć adresu. Po nieprzyjemniej dyskusji dostarczył mi ją następnego dnia.”W takim razie co według użytkowników zasługuje na pochwałę? Z pewnością kontakt telefoniczny przed dostarczeniem przesyłki oraz stosowanie przez kurierów środków ostrożności zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa, co można przeczytać w opinii użytkownika Remigiusz_2 oceniającego UPS:„(…)Już na drugi dzień po zamówieniu przesyłka była w drodze. Kolejnego dnia kurier zadzwonił do mnie, upewnić się czy będę w domu między 14:00 a 15:00. Poinstruował mnie, że w związku z obecną sytuacją epidemiczną nie dostarczają przesyłek bezpośrednio "pod drzwi". Kurier zjawił się punktualnie i ponownie zadzwonił do mnie z prośbą o wyjście przed klatkę schodową. Czekał w bezpiecznej odległości na odbiór paczki a po upewnieniu się, że ja jestem adresatem podziękował za odbiór.(…).”Zgadzasz się z tym rankingiem czy może uważasz, że niektóre firmy powinny zamienić się miejscami? Dodaj opinie i oceń firmy kurierskie, z których usług korzystasz!Zobacz jak branża kurierska i pocztowa została oceniona w 2019 oraz jaki uzyskała poziom zadowolenia klientów! Raport z badania satysfakcji konsumentów z 2019 roku znajdziesz tutaj. 

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem