Ciągły rozwój sieci Żabka - co nowego?

 

Żabka jest najszybciej rozwijającą się w Polsce siecią sklepów, która pomimo swojej obecności w tak wielu różnych lokalizacjach, stara się utrzymać tempo tworząc coraz to nowe sklepy. Co istotne, z perspektywy ekspansji, Żabka nie ma żadnego konkurenta, który obecnie operowałby na taką skalę w naszym kraju, przez co może swobodnie rozbudowywać zarówno swoją sieć jak i ofertę.

 

Żabka rozwija się stacjonarnie…

Żabka gwałtownie się rozrasta, otwierając w tym roku ponad 500 nowych placówek, tym samym osiągając zawrotną liczbę 6 500 sklepów. Dla przypomnienia, w zeszłym roku było to aż 650 sklepów. Jest to więc dobry przykład firmy, której rozwoju nie zatrzymała pandemia.

Pandemia nie zatrzymała nas na drodze do dalszego, dynamicznego rozwoju. Od stycznia br. otworzyliśmy pół tysiąca sklepów, a do końca 2020 roku zamierzamy otworzyć kolejnych 500 placówek w całej Polsce – mówił Tomasz Suchański, prezes zarządu firmy Żabka Polska - Zainteresowanie naszym modelem biznesowym rośnie, tylko w lipcu br. do naszej sieci dołączyło ponad 180 nowych franczyzobiorców, którzy widząc potencjał formatu convenience, chcą prowadzić sklep Żabka – dodaje.

Niedawno sieć poinformowała o zakończonym remodelingu sklepów, który trwał od 2016 roku. Dzięki temu, ponad 6500 placówek w Polsce funkcjonuje już w nowym koncepcie.

Co ciekawe o lokalizacji nowych sklepów decyduje sztuczna inteligencja, która po przeanalizowaniu setek tysięcy danych, ukazuje rentowność konkretnych lokali. Przy obliczeniach brany jest pod uwagę rozwój konkurencji, potencjał zakupowy sąsiednich działek oraz przepływ konsumentów w danym miejscu. Zbadano tak już 8,5 mln lokali. To sprawia, że obecnie ponad 12 milionów Polaków mieszka w zasięgu 300 m od najbliższego oddziału Żabki.

… i wirtualnie

Od dłuższego czasu w wielu sklepach internetowych dostępna była dostawa paczki bezpośrednio do sklepu Żabka. W ubiegłbym roku w taki sposób zostało dostarczonych aż 12 milionów przesyłek. Niedawno do aplikacji żappka została dodana nowa funkcjonalność, pozwalająca na śledzenie i odbieranie paczek z poziomu telefonu. To bardzo pomocny krok w czasach, gdy promowana jest sprzedaż bezkontaktowa, a liczba obostrzeń wciąż się powiększa. W dotychczasowych funkcjach aplikacji mogliśmy korzystać m.in. z opcji „Żappka Pay” czy „Żabka do domu”, którą sieć rozwija wraz z Uber Eats.

Co więcej, spółka Żabka Polska uruchomiła także internetowy serwis dedykowany dzieciom pracowników i franczyzobiorców w wieku od 3 do 15 lat. Na portalu dzieci znajdą różne ciekawostki, przedstawienia teatralne czy polecenia książek oraz filmów. Sieć Żabka zapewnia, że serwis będzie stale i aktywnie aktualizowany o nowe treści i materiały. Strona jest tworzona we współpracy z Warszawskim Centralnym Domem Technologii, który udostępnia sieci sklepów potrzebne materiały.

 

Korzystacie z apki żappka? Odbieracie w sklepach przesyłki? Dajcie nam znać co myślicie!

 

 

Żródła: dlahandlu.pl; wiadomoscihandlowe.pl; zabka.pl

Twoja opinia się liczy!

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Nie czekaj, aż wyprzedzi Cię konkurencja - dołącz do programu

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem