Koronawirus: Nowe ograniczenia w sklepach i obiektach handlowych! 

W związku z pandemią koronawirusa nałożono kolejne obostrzenia. Wprowadzono m.in. godziny zakupów tylko dla seniorów, zmniejszono dozwoloną ilość klientów przebywających w placówce oraz zamknięto markety budowlane na weekendy.

Zaostrzenie restrykcji ma ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa w Polsce. Sklepy spożywcze, placówki pocztowe, stacje benzynowe i inne obiekty handlowe wprowadziły już szereg zasad, które miały chronić pracowników i klientów przed zarażeniem się, a o których możesz przeczytać tutaj.

Przedstawiamy kolejne obostrzenia, które będą obowiązywać od 1 kwietnia 2020 r.

1. Limit trzech osób na jedną kasę  – w przypadku sklepów, które mają 1 kasę, np. Żabka, jedynie 3 klientów może jednocześnie robić zakupy. Sieci handlowe, które w sklepach mają więcej kas, np. 5, mogą zatem wpuścić 15 kupujących. 

2. W placówkach i urzędach pocztowych obowiązywać będzie limit 2 osób na jedno okienko.

3. Na targowiskach lub bazarach wprowadzono limit 3 osób na jedno stanowisko

4. Obowiązkowa dezynfekcja i zakładanie rękawiczek przed wejściem do sklepu. Środki dezynfekujące muszą być również dostępne wewnątrz sklepów. 

5. Personel lokalów usługowych oraz stacji benzynowych zobowiązany będzie do zdezynfekowania miejsca obsługi po każdym kliencie.

6. Sklepy spożywcze, apteki i drogerie pozostają otwarte w soboty i niedziele.

7. Markety budowlane pozostają otwarte od poniedziałku do piątku. W weekendy będą one zamknięte.

8. W godzinach 10-12 sklepy spożywcze, drogerie oraz apteki są otwarte wyłącznie dla osób starszych, powyżej 65. roku życia. Nie oznacza to, że osoby w sile wieku nie mogą robić zakupów o innych godzinach, jednak wtedy są narażeni na kontakt z młodszymi klientami.

9. Należy zachować min. 2 metry odległości od innych osób.

10. Salony fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu, punkty usługowe oraz gabinety rehabilitacyjne i masażu, zostają zamknięte. Odwołane zostają również wizyty domowe, podczas których miały się odbyć wspomniane usługi.

11. Zamknięte zostają również hotele i inne ośrodki noclegowe za wyjątkiem tych, które zostały przeznaczone jako miejsca odbywania kwarantanny. Obostrzenie wchodzi w życie 2 kwietnia – do tego czasu goście muszą się wymeldować. 

12. Zasady przejazdów komunikacją publiczną obowiązują również prywatnych przewoźników. Od 1 kwietnia w pojeździe może znajdować się tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących. 

 

Restrykcje obowiązują od 1 kwietnia od północy, złamanie zakazów lub niedostosowanie się do nakazów grozi karą grzywny do 30 tys. zł.

 

źródło: wiadomoscihandlowe.pl, onet.pl

 

Twoja opinia się liczy!

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Nie czekaj, aż wyprzedzi Cię konkurencja - dołącz do programu

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem