Mały krok dla IKEA, wielki krok dla planety

 

Coraz częściej spotykamy się z akcjami marketingowymi i społecznymi firm, które nawołują do dbania i wspólną troskę o środowisko. Za ich śladem podąża szwedzka firma IKEA, która stara się dostosować swoją ofertę tak, by szkody wyrządzone planecie były jak najmniejsze.

 

Ochrona środowiska

IKEA zdecydowała wycofać ze swojej oferty jednorazowe baterie alkaiczne. Do października 2021 roku zostaną wycofane ze sprzedaży przez całą sieć IKEA z uwagi na toksyczne dla środowiska elektrośmieci, jakimi się stają po zużyciu. Warto zaznaczyć, że w zeszłym roku sieć sprzedała około 300 milionów takich baterii pod nazwą Alkalisk. Ich miejsce całkowicie zajmą akumulatory wielokrotnego użytku. Już od dłuższego czasu w sklepach dostępne są wyłącznie torby wielokrotnego użytku oraz torby papierowe, a część produktów wykonywana jest z materiałów oddanych do recyklingu. Jest to część strategii tak zwanego zrównoważonego rozwoju i krok sieci w celu zadbania o otaczające nas środowisko.

Zyski z nowego rozwiązania

Zgodnie z informacjami spółki stojącej za IKEA, przejście wszystkich konsumentów na akumulatory i doładowanie ich 50 razy, zmniejszyłoby odpady o 5000 ton rocznie. Już po dziesięciu ładowniach emisja CO2 w przypadku akumulatorów NiMH jest niższa niż przy bateriach alkaicznych.

Celowanie w ochronę środowiska jest coraz częściej pojawiającym się priorytetem. Przykładowo, bank BGŻ BNP PARIBAS umieścił na dachu swojej siedziby pszczele ule, a Kaufland oferuje wyłącznie ekologiczne torby. Takich działań pojawia się na szczęście coraz więcej, różne podmioty stopniowo rezygnują z niekorzystnych dla planety materiałów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne pozytywne wieści ze świata handlu i biznesu.

 

Źródła: finanse.wp.pl; ikea.com

 

Twoja opinia się liczy!

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Nie czekaj, aż wyprzedzi Cię konkurencja - dołącz do programu

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem