Zakupy spożywcze online. Sieci handlowe otwierają e-sklepy.

 

W dobie pandemii koronawirusa coraz więcej sieci handlowych decyduje się na uruchomienie sprzedaży online lub na telefon. Wprowadzone przez rząd obostrzenia i ograniczenia spowodowały, że część firm przyspieszyła start e-sklepów lub postanowiła wdrożyć rozwiązania umożliwiające klientom dokonanie zakupów bez konieczności przebywania w sklepie. Sprawdź, które marki oferują sprzedaż produktów przez internet.

 

Zakupy online to w obecnej sytuacji najbezpieczeniejsza forma zakupów: znacznie ograniczają kontakt z innymi, a w efekcie zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa. Z tego powodu w ostatnim czasie można zauważyć wzrost sprzedaży przez internet. Branża e-comerce stale się rozwija, a panująca na świecie pandemia może spowodować zwiększenie liczby e-sklepów. Aktualnie zapotrzebowanie na usługę dowozu zakupów pod drzwi jest bardzo duże, a u działających już w tej branży sieci handlowych czas oczekiwania na dostawę stale się wydłuża. Poniżej przedstawiany listę sklepów, które już wprowadziły usługę zamówień internetowych lub telefonicznych. 

 

Kaufland 

Sieć handlowa Kaufland od 2.04.2020 roku wprowadziła sprzedaż online produktów spożywczych i higienicznych. Zamówienia są realizowane za pośrednictwem sklepu internetowego Mango i są dostarczane do 48 godzin. Paczki zawierają 30 podstawowych artykułow spożywczych i higienicznych, ich koszt wynosi 115,98 zł, a dostawa 19,99 zł. Paczki można także testowo kupić w kilkunastu sklepach Kaufland  w Łodzi, Wrocławiu, Bydgoszczy i Gdyni. 

 

Stokrotka

Od 6.04.2020 roku mieszkańcy Lublina mogą zrobić zakupy w internetowym sklepie Stokrotka. Zamówienia można składać całą dobę i odbierać w sklepie w dogodnym momencie. Odbiór zakupów będzie realizowany w specjalnej kasie, bez konieczności wchodzenia do placówki. Do sklepu zostały wprowadzone wyselekcjonowane, niezbędne produkty do użytku codziennego. Jednak planowane jest rozszerzenie oferty online. Wkrótce będzie ona również dostępna w innych miastach. 

 

ABC

Eurocasch wprowadza możliwość zamówienia sklepu „ABC na kołach” przez telefon. Swoje zapotrzebowanie można zgłosić telefonicznie lub mailo, następnie ustalany jest termin przyjazdu sklepu pod dom klienta. W przeciwieństwie do sklepów online, klient nie jest zobowiązany do zakupu konkretnych produktów, a decyzję może podjąć w chwili przyjazdu sklepu. Usługa dostępna jest od 20.03.2020 roku. Oferta skierowana jest do mieszkańców małych miejscowości i wsi z województw: mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego.

 

Topaz

Mieszkańcy Siedlec i okolic mogą skorzystać z nowej usługi zakupów na telefon wprowadzonej przez sklepy Topaz. Oferta jest skierowana głównie do seniorów, ale mogą z niej również skorzystać osoby, które nie mają możliwości samodzielnego wyjścia do sklepu. Koszt dostawy zakupów do 200 zł wynosi 7 zł, powyżej 200 zł jest darmowy. 

 

Żabka

Żabka uruchomiła testowo sklep internetowy w modelu click&collect. Usługa jest obecnie dostępna w trzech lokalizacjach w Warszawie, ale do piątku 09.04.2020 roku testy mają obejmować już 20 sklepów. Zamówienia można składać za pomocą aplikacji Żappka, a płatności dokonuje się przy odbiorze zakupów w sklepie. Dodatkowo mieszkańcy centrum Poznania mogą wziąć udział w testowaniu drugiego rozwiązania, jakim jest zamawianie produktów z dostawą do domu. W tym wariancie zamówienie składa się przez stronę internetową lub telefonicznie. 

Jednak zakupy spożywcze online to nie nowość w naszym kraju. Na polskim rynku kilka sklepów juz od dłuższego czasu oferuje swoim klientom możliwość zrobienia zakupów przez internet z opcją dowozu lub odbioru osobistego. Są to m.in. Frisco.pl, który dostarcza zakupy na terenie Warszawy i okolic 7 dni w tygodniu czy Auchan Direct dostarczający zakupy na terenie województwa mazowieckiego. Wśród takich firm jest również Tesco, z którego zakupy możemy odebrać w sklepie lub zamówić dostawę do domu. Z kolei Carrefour i Hipernet24.pl od E.Leclerc dostarczają na terenie Warszawy, a Intermarche Drive posiada możliwość odbioru zakupów w wybranym sklepie. Kolejnym sklepem jest także Piotr i Paweł realizujący zamówienia z odbiorem w sklepie lub dostawą. 

Korzystasz z e-sklepów, a może wolisz tradycyjne zakupy? Niezależnie od formy, którą wybierzesz, oceń firmy, z których usług korzystasz :) Twoja opinia ma ogromny wpływ na jakość obsługi w Polsce i pomaga innym konsumentom podejmować właściwe dezycje zakupowe. Podziel sie swoją opnią!

 

Twoja opinia się liczy!

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Nie czekaj, aż wyprzedzi Cię konkurencja - dołącz do programu

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem