SKM

( 4.50 )

Opinie (32)

Szybko i komfortowo!

Sieć SKM jest fajnym rozwiązaniem komunikacyjnym w Trójmieście. Jest wygodnym, bezpiecznym i szybkim środkiem transportu. Chociaż niektóre stację definitywnie wymagają remontu.

Bardzo dobra komunikacja na terenie Trójmiasta

SKM jest bardzo przyjemnym i szybkim transportem na terenie Trójmiasta, cena biletu jest OK, jedyny mankament to brak całodobowych biletów ulgowych dla studentów.

SKM S

SKM S-3 jest punktualna ale do samej stacji można mieć wiele zastrzeżeń wygląda na świeżo po remoncie, ale jak się chce z niej skorzystać to windy są zablokowane dla pasażerów z walizkami czy z wózkami po stromych schodach wejście trochę kosztuje wysiłku. Głośniki działa tylko przy torze nr 3, mogłoby osoby zarządzające PKP trochę się zainteresować mimo, że estetyka na plus ale komfort pasażera niekoniecznie.

Pozwala relatywnie szybko pokonać zaplanowaną trasę

Pozwala relatywnie szybko pokonać zaplanowaną trasę, niestety większość taboru jest stara, a podczas letnich upałów ciężko w nich wytrzymać pomimo otwarcia wszystkich okien.

SKM

SKM, transport funkcjonuje można by rzec super, punktualność, brak awarii, bezpieczeństwo, wygoda....wszystko byłoby ok gdyby nie przepis, w opinii mojej i wielu moich znajomych durny a dotyczący zakazu korzystania z toalety na trasie Gdańsk - Gdynia - Wejherowo gdzie czas przejazdu wynosi 1 godzinę i 10 minut...żyjemy w wolnym kraju a nie wolno nam skorzystać z toalety kiedy mamy taką potrzebę, płacimy za bilet więc dlaczego nie wolno...osobiście potrzebowałem skorzystać, niestety musiałem się uzbroić w cierpliwość co mi się akurat udało. Inaczej wyglądała sytuacja w przypadku młodego człowieka, który dość mocno odczuwał potrzebę skorzystania z wc, jednak po naciśnięciu klamki jego mina był niezbyt szczęśliwa...obrócił się w stronę drzwi i czekał chyba na cud jakiś...i powiem Wam że jakoś mu się pofarciło bo kiedy kolejka stanęła nagle tak dość mocno ku mojemu i jego zdziwieniu drzwi się otworzyły i zobaczyłem na twarzy tego człowieka uśmiech, radość i nie wiem co jeszcze...Ogólnie facet miał szczęście, ja takiego nie maiłem ale przepis o zakazie jest bardzo dziwny...dlaczego...???

SKMki w trójmieście są brudne

SKMki w trójmieście są brudne, zaniedbane, gdy odbywa się mecz aż strach do nich wsiąść. Nie ma żadnej ochrony oraz osób, które by sprzątały po skończonych trasach. Pociąg niestety wcale szybko nie jeździ, i nie ma za często odjazdów. Bilety są bardzo drogie, postoje bardzo krótkie, nie można korzystać z toalet, "podróżuje" bardzo dużo bezdomnych.

Rzadko korzystam ze transportu miejskiego jakim jest szybka

Rzadko korzystam ze transportu miejskiego jakim jest szybka kolej miejska w Gdańsku, ale jest to rewelecyjne rozwiązanie komunikacyjne dla całego Trójmiasta. Zazwyczaj szybko i bez problemów można dostać się do celu. Mankamentem jest marny stan taboru jakim dysponuje SKM, przede wszystkim jego wiek oraz standard. Często w wagonach jest brudno i śmierdzi, wiem że zazwyczaj wine za to ponoszą pasażerowie, ale gdzie są sprzątaczki czy coś takiego. Pomimo tych wad i tak SKM poyostaje alternatywą dla zatłoczonych ulic. Polecam z jej korzystania!

Pani z informacji była bardzo uprzejma i kompetentna

Pani z informacji była bardzo uprzejma i kompetentna, udzieliła jasnych odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania. Czas obsługi wyniósł ok. dwie minuty, w czasie tym dowiedziałam sie wszystkich niezbednych informaji, po czym Pani zachęciła mnie do korzystania ze swoich usług. Oceniane miejsce było uporzadkowane, co bardzo ułatwiło sprawna obsługę. Przedstawiona oferta komunikacyjna była w pełni zadowalajaca.

Zdecydowanie najlepszy transport z palety komunikacji

Zdecydowanie najlepszy transport z palety komunikacji miejskiej. Bez korków, szybko docieramy do wybranego punktu. Bez opóźnień (wyjątkiem jest pora zimowa, przy dużych mrozach szyny "wariują" i niestety wtedy kolejka może być zawodna..) Zawsze odpowiednia temperatura- w zimie jest ciepło, a w lato chłodno. W środku dużo miejsca, komfortowe siedzenia, wyświetlacze z poszczególnymi stacjami. Obsługa raczej neutralna, w klasycznych, eleganckich uniformach. Ostatnim hitem jest wydłużenie linii S2 prosto na lotnisko Chopina! Po prostu ODLOT! Oby tak dalej! Skoro polskie drogi zawodzą to wybieram tory SKMki :)

Ostatnio korzystałam z usług SKM w Warszawie

Ostatnio korzystałam z usług SKM w Warszawie. Pociąg wyruszył punktualnie. Bilety nie są bardzo drogie - kosztują porównywalnie tyle co na autobus, czy tramwaj. W pociągu panował porządek, są w nim dostępne automaty, w których można zakupić bilet - co nie powiem bardzo ułatwia podróżowanie, ponieważ nie zawsze jest czas "zahaczyć" o jakiś kiosk. Wygodne fotele, dużo miejsca. Na ekranach można zobaczyć trasę, każdy przystanek jest chwilę przed zapowiadany, więc nie ma mowy o tym, żeby źle wysiąść nawet jeśli jest się z innego miasta. Jedynym minusem jest dla mnie fakt, że w pociągu nie ma toalet. Jechałam nim godzinę i potrzebowałam skorzystać z wc. Ale jest to do wytłumaczenia, w końcu jest to kolej miejska, a nie międzymiastowa. Toaleta - przydałaby się ale nie jest niezbędna. Do celu dotarłam punktualnie.

Wysokość peronu przystanku SKM Wejherowo

Wysokość peronu przystanku SKM Wejherowo-Nanice znacznie odbiega (ok.30 cm) od poziomu platform pomostów wagonów SKM, które nie posiadają schodków. W znacznym stopniu utrudnia to wsiadanie i wysiadanie osobom starszym, niepełnosprawnym oraz dzieciom i rodzicom z wózkami z małymi dziećmi, a także osobom z ciężkim bagażem.

Pierwszy raz korzystałam z usług SKM

Pierwszy raz korzystałam z usług SKM. Po dotarciu na peron okazało się, że maszyna do wydawania biletów jest nieczynna. To znacznie utrudniało sprawę, gdyż w pociągu była długa kolejka do kasjera. Nie było żadnych opóźnień. Ogólnie stan pociągów nie zachwyca, ale widziałam, że jeżdżą i nowsze pojazdy. Pierwszy raz korzystając z ich usług nie wiedziałam sporo rzeczy, ale obsługa zarówno na dworcu jak i w pociągu była bardzo miła i pomocna. Do Sopotu dotarłam w kilka minut. Jest to bardzo dobry transport do innych miast Trójmiasta. Ceny w miarę niskie. Polecam bardzo gorąco.

Rzadko korzystam z tego rodzaju transportu ale zdarzyło mi

Rzadko korzystam z tego rodzaju transportu ale zdarzyło mi się i w tym celu udałem się na dworzec w Otwocku. Na peronie stał stary pociąg niczym nieprzypominający nowoczesne szynobusy. Po wejściu skasowałem bilet i czekałem na odjazd. Ze zdziwieniem okazało się że odjazd zaczął się dwie minuty wcześniej. Od jednej z pasażerek dowiedziałem się że tak jest od momentu remontu stacji na trasie S1. Pociągi ruszają wcześniej aby dojechać o czasie. W czasie jazdy chciałem skorzystać z toalety ale jakie było moje zdziwienie gdy okazało się że obie toalety w pociągu w drzwiach mają wymontowane klamki. Od pasażerów dowiedziałem się że trzeba iść do obsługi pociągu, także zrobiłem po rozmowie z panią zostałem poinformowany że w tej chwili nie może mi pomóc gdyż sprzedaje bilety i odpowiada za bezpieczeństwo odjazdów. Całe szczęście że dojechać miałem tylko do centrum i tam skorzystałem z toalety, ale co mają zrobić pasażerowie którzy zetkną się z podobna sytuacją a jadą całą trasę OTWOCK-PRUSZKÓW. Plus że pociąg pokonał trasę pomimo remontów w czasie ale reszta do poprawy.

Odwiedzałeś ostatnio SKM?

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Podobne firmy w okolicy

PKP

(4.65 )

PKP Intercity

(4.67 )

Metro Warszawskie

(4.32 )

Poradnik jakości obsługi

Gdzie robić zakupy? RANKING najlepiej ocenianych supermarketów!

Gdzie najlepiej wybrać się na zakupy? W którym sklepie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu znajdziecie produkty i skorzystacie z ciekawych promocji? Sprawdźcie nasz ranking najlepiej ocenianych supermarketów na portalu jakoscobslugi.pl!  

RANKING Najlepiej oceniane cukiernie i piekarnie

Sprawdź ranking najlepszych cukierni. Poniższe firmy otrzymały najlepsze opine na portalu Jakości Obsługi.Do rankingu zakwalifikowały się tylko te firmy, które miały więcej niż 10 opinii.

RANKING Najlepiej oceniane miejsca rozrywki

Sprawdź ranking najlepiej ocenianych miejsc rozrywki na portalu Jakości Obsługi. Poniższe firmy otrzymały najlepsze opinie i najwyższe oceny od użytkowników portalu. Do rankingu zakwalifikowały się tylko te centra rozrywki, które miały więcej niż 10 opinii.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem