Firmy angażują się w pomoc w walce z koronawirusem. Zobacz jakie działania podejmują!

Koronawirus zmusił cały świat do zmiany dotychczasowych nawyków i dostosowania się do obecnej sytuacji. Pomimo tak ciężkich warunków i zagrożeń jakie niesie ze sobą wirus, ludzie są w stanie zjednoczyć się w geście solidarności i są gotowi nieść pomoc innym. Przykładem tego są m.in. firmy, które włączyły się w pomoc w walce z epidemią. 

Zrobienie zakupów dla osób starszych lub przebywających na kwarantannie, zbiórki jedzenia czy pieniędzy to tylko część działań podejmowanych przez społeczeństwo, aby wesprzeć tych, którzy teraz tego najbardziej potrzebują. Pomoc niosą również firmy, w których na co dzień robimy zakupy lub korzystamy z ich usług. Część z nich decyduje się na przekazanie pieniędzy, inne fundują środki higieniczne i rękawiczki, a niektóre oferują gorące napoje. Niezależnie od rozmiaru i formy realizowanych działań, każda nawet najmniejsza pomoc się liczy. Przedstawiamy wybrane marki, które zdecydowały się przekazać swoje zasoby na pomoc w walce z koronawirusem. 

 

Pomoc dla szpitali 

Ochrona zdrowia odgrywa w tym momencie kluczowe znaczenie. W razie potrzeby chcielibyśmy czuć się bezpiecznie i otrzymać fachową pomoc oraz opiekę. Jednak żeby to było możliwe, potrzebny jest sprzęt medyczny, rękawiczki, maseczki i inne środki ochrony. Na pomoc dla opieki zdrowotnej zdecydowały się takie marki jak: 4F, CCC, Kazar, Agata Meble, Pasibus

4F ogłosiło, że od. 14.03.2020 do odwołania przekaże 20% z obrotu sklepu internetowego największemu zakaźnemu szpitalowi w Polsce – MSWiA w Warszawie, przekazało także 300 sztuk gogli dla medyków. 

CCC zdecydowało się przekazać 10 zł ze sprzedaży każdej sztuki butów z marki Lasocki, akcja odbyła się w dniach 17-18.03.2020 r. Pomoc ta ma zostać przekazana Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. 

Marka Kazar przekaże 10% obrotu ze sklepu online szpitalom zakaźnym z 16 województw w Polsce. Miejsce zamówienia będzie decydować o lokalizacji szpitala do którego środki zostaną przekazane. 

Sieć salonów meblowych Agata przekazało 1 000 000 zł dla służby zdrowia na zakup sprzętu medycznego oraz zabezpieczenia sanitarnego. 

Pasibus oddało paletę rękawiczek jednorazowych dla SOR Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu.

 

Fundusz Odpowiedzi Solidarnościowej COVID-19 

Fundacja należąca do H&M przekazała 500 000 dolarów dla Funduszu Odpowiedzialności Solidarnościowej COVID-19. Fundusz ten został stworzony przez Fundację ONZ oraz Swiss Philantrophy Foundation, razem ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO). Środki mają być wykorzystane na globalne działania WHO dotyczące zapobiegania, wykrywania i odpowiadania na pandemię.

 
Zmiana branży

Nowojorski start-up Air Co, który dotychczas produkował wódkę z obecnego w powietrzu CO2, zdecydował się czasowo zmienić linię produkcyjną na potrzeby produkcji żelu antybakteryjnego na bazie alkoholu. Wyprodukowany żel ma być w całości rozdany we współpracy z władzami miasta Nowy Jork. 

 

Nie zapomnijmy o najbardziej potrzebujących

Polska marka Glov przekazała dwa tysiące mydeł o wartości 20 000 zł dla Noclegowni przy ul. Polskiej oraz do Pensjonatu Socjalnego św. Łazarza, znajdującego się przy ul. Traktorzystów w Warszawie. 

 

W podziękowaniu za służbę

Stacje benzynowe Circle K zapraszają wszystkich pracowników Pogotowia, Straży Pożarnej, Policji, Wojska, Straży Miejskiej i Straży Granicznej na darmową kawę, herbatę lub gorącą czekoladę. Akcja ma być podziękowaniem dla osób najbardziej narażających swoje zdrowie w walce z koronawirusem. Napoje będą rozdawane na stacjach w całej Polsce do 31.03. br.

 

Pamiętajmy o wzajemnym wspieraniu się. Jeśli macie taką możliwość pomóżcie starszym i potrzebującym osobom w swoim otoczeniu. Każdy, nawet najmniejszy gest się liczy. Obecnie wiele fundacji uruchomiło także zbiórki na pomoc w opanowaniu epidemii. Dlatego zachęcamy do wspólnej walki. 

 

Twoja opinia się liczy!

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Nie czekaj, aż wyprzedzi Cię konkurencja - dołącz do programu

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem