Aero2

( 3.50 )

Opinie (3)

Darmowej sieci Aero2 używam od roku

Darmowej sieci Aero2 używam od roku. Na początku skuszony zostałem darmowym internetem o prędkości 512 kbps. Przeszedłem żmudny proces rejestracji, opłacania kaucji. Nie było najgorzej jak dla mnie pod względem złożoności tego procesu jednak wielu osobom musiałem pomagać by sprawnie złożyły zamówienie. Internet początkowo działał niestabilnie (jesień 2013) w mojej lokalizacji, gdzie go użytkowałem. Potem nastąpiła poprawa i nie myślałem o tym by wspierać się dodatkowo komercyjnym internetem. Z czasem sporym problemem w użytkowaniu Aero2 zaczęło sprawiać przerywanie co godzinę połączenia co spowodowało wiele sytuacji, kiedy moje maile nie dochodziły do odbiorców itp. oraz pojawiła się konieczność restartowania modemu, który wcześniej musiałem ustawić specjalnym programem na tryb pracy sieci Aero2. Wielokrotnie wydzwaniałem na infolinię w celu uzyskania pomocy, śledziłem fora internetowe a rozwiązywanie problemów z Aero2 stało się dla mnie niemal obsesją. Jeżeli chodzi o prędkość internetu do często nie wynosi ona nawet tych 512 kbps, co sprawia, że internet darmowy staje się bezużyteczny. Internet nadaje się do sprawdzenia wiadomości na www, maila, czasem posłuchania radia internetowego. Problemy są z pobieraniem większych załączników oraz załączaniem plików (wysyłanie danych). Czyli przy założeniu że prędkość wynosi 512 kbps można wykonywać podstawowe zadania w internecie oraz trzeba przestrzegać wyłączania się internetu co godzinę by nie utracić danych. Do tego wszystkiego ostatnio doszedł mechanizm Captcha, co sprawiło, że oprócz cogodzinnego restartowania się połączenia należy zatwierdzać je niewyraźnymi kodami, które są długie i uciążliwe, zbyt często trzeba je wpisywać. Aby Aero2 zyskało większe uznanie wśród użytkowników powinno zrezygnować z restartowania połączniea co godzinę a co najmniej co 3 h (ze względu na aspekty prawne dostęp darmowy nie może być ciągły-więc przerywania nie da się uniknąć) i usunąć mechanizm Catcha, koniecznie!

W punkcie sprzedaży Sferia dokonałam zakupu karty SIM

W punkcie sprzedaży Sferia dokonałam zakupu karty SIM darmowego internetu firmy Aero2 (Sferia jest dystrybutorem). Przy odbiorze karty nie było możliwości uzyskania żadnych dodatkowych informacji, regulamin był wyłożony na ladę tylko do wglądu na miejscu. Po włożeniu karty do komputera miałam problem z uruchomieniem internetu, więc zadzwoniłam do firmy Aero2, aby uzyskać informację o aktywacji. Niestety, firma Aero2 podaje swoje telefony na stronie internetowej tylko po to, aby dzwoniący klienci mogli usłyszeć nagrany komunikat, że wszystkie informacje mogę uzyskać korzystając z poczty mailowej. Tak więc telefon stacjonarny do biura i infolinia jest na dobrą sprawę kompletnie bezużyteczny dla klientów. Postanowiłam znaleźć odpowiedź na swoje pytanie o dystrybutora, czyli w Sferii. Okazało się, że Sferia jest jedynie dystrybutorem i nie ma żadnej wiedzy odnośnie sprzedawanego za swoim pośrednictwem produktu. Na moje pytanie, czy mają świadomość czy w ogóle sprzedają coś co działa, uzyskałam odpowiedź, że klienci korzystają z tego internetu. Zostałam odesłana do firmy Aero2. Na mój brak możliwości nawiązania połączenia telefonicznego z firmą Aero2, przedstawiciel Sferii nie potrafił udzielić informacji. Nie mogę zrozumieć, jak można powierzyć dystrybutorowi sprzedaż usługi, nie udzielając podstawowych informacji o jej działaniu. A z drugiej strony, jak można zlecić sprzedaż i całkowicie odciąć się od nabywców, którzy mają dodatkowe pytania, pozostawiając im tylko suche dane regulaminowe. Na dobrą sprawę nie wiadomo, która z firm okazała się bardziej niekompetentna, chyba należy postawić znak równości pomiędzy nimi.

Odwiedzałeś ostatnio Aero2?

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Podobne firmy w okolicy

Dialog

(4.14 )

Netia

(3.07 )

Niezależny Operator Międzystrefowy

(4.50 )

Poradnik jakości obsługi

Siła! Moc! Energia! Czyli ranking TOP 8 siłowni

 Chcielibyście zacząć przygodę ze sportem, ale nie wiecie, który klub fitness wybrać? A może szukacie nowego miejsca, by złapać formę na lato? Sprawdźcie ranking TOP 8 siłowni na portalu jakoscobslugi.pl i ruszajcie na trening!

Jaki bank wybrać? RANKING najlepiej ocenianych banków!

W jakim banku założyć konto? W którym najlepiej wziąć kredyt? Gdzie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu otrzymacie pomoc od profesjonalistów? Przedstawiamy nasz ranking najlepiej ocenianych banków na portalu jakoscobslugi.pl!

Gdzie robić zakupy? RANKING najlepiej ocenianych supermarketów!

Gdzie najlepiej wybrać się na zakupy? W którym sklepie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu znajdziecie produkty i skorzystacie z ciekawych promocji? Sprawdźcie nasz ranking najlepiej ocenianych supermarketów na portalu jakoscobslugi.pl!  

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem